У Нікополі зафіксували сказ тварин та ввели карантинні обмеження

logo

У Нікополі зафіксували сказ тварин та ввели карантинні обмеження. Про це йдеться на офіційному сайті міської ради, передаєNikopolnews.

«Інформуємо, у місті Нікополі офіційно підтверджено спалах сказу у тварини, відповідно до результатів дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 003084 від 08.11.2023 року», йдеться у повідомленні.

З метою нерозповсюдження спалаху сказу Нікопольська міська державна надзвичайна протиепізоотична комісія ухвалила рішення про запровадження карантинних обмежень з 9 листопада 2023 року по 9 січня 2024 року (за умов виконання усіх протиепідемічних заходів та відсутності повторних спалахів).

Окрім того, визначені межі неблагополучної на сказ території (спалаху хвороби): від перехрестя вул. Шевченка-Першотравневої, перехрестя вулиць Першотравневої-Патріотів України, перехрестявул. Патріотів України-Преображенської та перехрестя вулиць Преображенської-Шевченка. А також ввели карантинні обмеження.

d1a41d8fadb8af21ec3d6ced99ce6d14 XL

У Нікополі зафіксували сказ тварин та ввели карантинні обмеженняОбов’язкова вакцинація всьогосприятливого до сказу поголів’я (собаки, коти, інші тварини). Вакцинація проводиться фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно.Встановлюється нагляд за тваринами підозрілих у заражені на сказ, проводитися їх ізоляція та щеплення антирабічною вакциною відповідно до схеми вакцинації.Тварин хворих на сказ або підозрілих у захворюваності на сказ – умертвити. Заходи виконуються фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарноїмедицини спільно з представниками Нікопольського районного управління поліції ГУНП України в Дніпропетровській області.На всій території міста Нікополя забороняється проведення виставок, виводок собак, вивезення за його межі собак, котів і диких тварин.Власникам собак, котів та інших тварин, які знаходяться за межами визначеної неблагополучної на сказ території (спалаху хвороби) рекомендували провести вакцинацію тварин від сказу.

Телефон для довідок: 099 459 39 58(графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).

251361 skaz2 new 960x380 0

Водночас мешканцям Нікополя нагадали шляхи передачі сказу від тварини до людини. Людина може заразитися сказом від інфікованої твариничерез:

укус;подряпину та мікроушкодження шкіри;потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.  Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини. Зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, требанегайно звернутися до лікаря.

Симптоми сказу

У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:

місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а такожнезвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження.

Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Ще новини Нікополя:У Нікополі з 3 листопада можна безкоштовно вакцинувати тварин в рамках акціїКорисні посилання дивіться нижче ↓

НСН у Телеграм