У Нікополі пройшов мандрівний фестиваль «З країни в Україну»

logo

З висоти пташиного польоту наша Україна нагадує гарненьку дівчину у барвистій вишиванці, де кожна квіточка – область, якій притаманні свої кольори, неповторні візерунки, історія і, звичайно, культура. Так хочеться побувають скрізь, та, на превеликий жаль, не всі мають змогу мандрувати. Комусь бракує часу, когось тримають вдома діти і онуки, а хтось просто на це не має грошей. Але ні за яких обставин не треба впадати у відчай, потрібно лише слідкувати за рекламою, адже вирушити у цікаву подорож, розвіяти смуток, сумніви, дізнатися про щось корисне, знайти нових друзів можливо навіть у межах малої Батьківщини.

Вже третій рік поспіль по невеликих містах Сходу та Південного Сходу нашої держави крокує фестиваль «З країни в Україну», мета якого – нагадати про те, що ми – єдина родина, яка разом працює на комфортне сьогодення та створення кращого майбутнього. Така велика культурно-просвітницька подія має не лише ідею і назву, основне її гасло: «Люди змінюють людей», тому з кожним разом оберти проукраїнського заходу набирають більшої потужності.

22 липня, увійшовши до числа 11 щасливців, Нікополь зустрічав киян на чолі з головним організатором та ідеологом фестивалю Денисом Блощинським. І перше, що вразило гостей, це взаємодія локальної команди з мешканцями «білого будинку», які, довіряючи цілком і повністю молодому поколінню, лише допомагають йому у вирішенні непосильних питань. На волонтерських засадах понад місяць енергійні містяни під керівництвом куратора Антона Дейни формували активності культурного заходу, долучали до нього партнерів, спонсорів та інших помічників. Результат не змусив себе довго чекати, на пропозиції юні відгукнулися 23!!! спонсори, (адже ми – нікопольці). А ще по усіх закуточках шукали і знаходили місцеві родзинки, що дійсно зацікавили та дали поштовх до розвитку різних категорій глядацької аудиторії.

До вподоби учасникам свята були: дитячий квест «Скарб отамана Сірка»; кінопокази для дітей; презентація корисних справ нікопольських громадських активістів і організацій; обмін книжками; зустріч із сучасними письменниками Олегом Коцаревим та Богданом-Ігорем Горобчуком; запуск квадрокоптерів і знайомство з іншими найновішими технологіями; шоу моделей від агентства «Тріумф»; майстер-класи з автентичних ремесел; ігри з фіксиками; гопак зі спецефектами від школи «Ураган»; вікторина на знання історії рідної колиски «Край п’яти Січей»; водна битва повітряними кульками; пінне шоу. Прямо на алеї за міською радою можна було придбати різноманітні вироби «золоторуких» майстринь, побувати в імпровізованому салоні аквагриму, насолодитися виступами аматорів Анатолія Боброва і Аліни Бурцевої та, за допомогою виставки від українських фотографів, переміститися в міста, де вже пройшов фестиваль.

Центральна бібліотека міста теж не залишилася без відвідувачів, тут пройшли лекторії: кандидата історичних наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського – Владислава Грибовського «Петро Калнишевський і «Новоросійський проект»: хто переміг?»; Катерини Липи (Музей історії міста Києва) – українські впливи на світове мистецтво ХV-ХХ століття; Людмили Тихонової (Національний музей українського народного декоративного мистецтва) – «Декоративне мистецтво як бренд країни».

Незважаючи на насиченість програми, наші гості встигли відвідати військову частину та містечко для переселенців, які завдяки піклуванню місцевої влади, відчувають себе повноправними мешканцями Нікополя і були щиро вдячні за увагу.

А над Європейською площею до самісінької ночі гримів рок-концерт українських гуртів «Генеза», «Drunk&Drowned», «VЕРМУТ», «РАССВЕТ», «Gold&Diggers» та злітали в небо різнокольорові неонові кульки.

Закінчився фестиваль виступом гурту «NESPROSTA» і захоплюючим фаєр-шоу, лишивши задоволення в серцях нікопольців та команди із столиці. Отже, мети досягнуто – про нас дізналися, та й ми почерпнули багато незнаного.