У Нікополі пліч-о-пліч відсвяткували Міжнародний День вишиванки та День Європи

logo

В сиву давнину на території нашої країни мешкали різні етнічні групи, які, маючи притаманні лише даній місцевості звичаї, виражали себе вишитими візерункам на сорочках. Наші предки свято вірили в те, що кожен з них несе певну захисну силу від усякої біди і нечистої сили, тому орнамент на вбранні мав особливе місце, значення та магію.

Так, на Дніпропетровщині у жінок манжети рукавів сорочок і виріз горловини оздоблювався кольоровими нитками та чорним плисом, а у чоловіків домінували червоний і чорний кольори – кольори любові та журби. Минуло чимало  часу, але народні традиції не пішли у небуття, вони  присутні у нашому сучасному  житті, а  вишиванки новою хвилею заполонили Україну.

18 квітня нікопольці, приєднавшись до міжнародного свята – Всесвітнього дня вишиванки, яке  відзначають вже у 60 країнах світу,  заквітчали сорочками площу Незалежності. Під прапорами держави і рідного міста, співаючи пісень, різнобарвна хода попрямувала на Європейську площу, де на них чекали невеличкий екскурс в історію барвистого вбрання  українців, передача оберегів нікопольським воїнам у зону АТО та виступи зірочок-аматорів.

21 травня мешканці Нікополя поспішали у парк імені Пушкіна на «Сімейний вікенд», який відбувся в рамках проведення Дня Європи. Відпочинок вийшов дійсно родинним – на центральній алеї дорослих приваблювала виставка-ярмарок майстрів прикладного мистецтва, діти з задоволенням брали участь у різних майстер-класах, метушилися в ігровому комплексі  і всі разом зустрічали оплесками виступи талантів з народу, відгукувалися на запрошення до розваг, насолоджувалися пахощами молодої травички у пікнік-зоні, а на закінчення – витанцьовували на дискотеці. Тож декілька годин головуючими були свіже повітря, гарний настрій та зустрічі з друзями, лише комп’ютери вдома відчували себе самотньо.

 

У місцевому територіальному центрі на День Європи також було гамірно, бо сюди з веселими піснями і жартами, а головне – з любов’ю, завітали учасники народного фольклорного гурту «Микитин Ріг» – Анатолій Бобров, Галина Айгензеєр, Ганна  Кляпко та Людмила Міщенко. Старенькі із цікавістю слухали сучасні пісні і, зачувши мелодії минулих років, посміхалися, а аматори отримали подяку,  наступне запрошення в гості та насолоду від корисної справи.