У Нікополі палали купальські вогнища

logo

З давніх давен на Україні зародилося дуже багато народних традицій, які, незважаючи на стрімкий плин часу, продовжують жити при підтримці підростаючих поколінь.

Найбільш улюбленим у нікопольців є традиційне східнослов’янське свято Івана Купала. Звичайно, з роками частина притаманних йому звичаїв відмерла – хлопці вночі вже не шукають цвіт папороті, молодь не обливається джерелицею, але з великим задоволенням жінки збирають цілющі трави, дівчата плетуть вінки і водять хороводи, а закохані пари, стрибаючи через вогнище, міцно тримаються за руки.

Тож шостого липня, після робочого дня, мешканці міста прямували не до рідних домівок, а до води на «Маямі», де на них чекали цікаві розваги, а саме: величезна концертна програма за участю вокальних ансамблів «Золоте перевесло», «Аліса», «НьюСонг», «Любисток»; солістів Ганни Карпенко, Дар’ї Бойко, Ігора Строя, Олени Кучерової, Ірини Лимар, Аліни Бурцевої; дуету «Зорі» і тріо «НьюМікс», хореографічного ансамблю «Пасадобль»; прикрашання Марени, хороводи, а також різноманітні вікторини і майстер-класи від методиста з національних питань культурно-дозвіллєвого центру Лідії Стус.

Існує легенда про те, що в ніч перед Івановим днем злітається на шабаш вся нечиста сила. Не обійшлося без неї і цього разу, та ніщо не завадило дівчатам пустити на воду виплетені на щастя віночки.

Святкування закінчилося своєрідним ритуалом очищення, бо згідно з переказами купальське вогнище має велику магічну силу.