У місті стартував проект переселенців «Павлоград єднає»

logo

Кілька днів тому в Павлограді стартував міні-проект «Павлоград єднає». Проект був ініційований Благодійним фондом «Турбота», в склад якого входять павлоградці-переселенці зі Сходу України, при партнерській підтримці Громадська організація «Центр інноваційного розвитку «Персона» (голова Олена Кочанова).

«Павлоград єднає» впроваджується в рамках проекту «Підвищення спроможності груп внутрішньо перемішених осіб» Благодійним Фондом «Право на захист» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED)», — розповіла переселенка та голова БФ «Турбота» Наталя Уставицька.

Так, в Центральній дитячій бібліотеці в рамках проекту пройшла перша зустріч у форматі діалогу самих переселенців із місцевою владою, громадськими організаціями та соціальними службами міста, які відповідають за вирішення питань ВПО.

Під час цієї зустрічі обговорювалися важливі питання взаємодії між громадою Павлограда та ВПО. На цю зустріч були запрошені представники виконавчих органів місцевого самоврядування на чолі з заступником Павлоградського міського голови Оленою Шулікою.

На першому місці серед проблем, які постають перед ВПО, самі переселенці відзначають відсутність житла, виплат пенсій та адресної допомоги, порушення їх прав на користування пільгами, тощо. І це тільки вершина айсбергу – тих проблем, з якими зіштовхуються ВПО щоденно. Як вони вирішуються на місяцях, як планують їх вирішувати надалі і чи робить місцева влада для цього якісь спроби та кроки – саме ці питання і були головними під час діалогу.

«Цей діалог відбувся саме завдяки небайдужим людям, котрі роблять свою роботу, не зважаючи на вади та недосконалість законодавчої бази, а, повірте, усе, що стосується комфортного життя громадян нашої країни, бажає поліпшення. Це, без перебільшення, внутрішньо-переміщені особи відчувають на власній шкірі. Так, близько по всій території України наразі нараховується близько 1,5 млн ВПО, з них — близько 3500 осіб оселилися в Павлограді. В 2014-2017 роках їх кількість в Павлограді перевищувала 6 тисяч осіб. Діти, дорослі, люди похилого віку — усі шукали притулку. – розповідає Наталя Уставицька. -Уряд не дає конкретних вказівок, закони приймаються з запізненням на роки. Переселенці важко переживали своє становище, і разом з цим нічим не краще було становище керівництва приймаючих громад. Усі ми потребували й досі потребуємо простого людського тепла, щирості, вдячності. Бо ми перш за все люди!».

Що ж до самого діалогу, то він відбувся ще і завдяки вправному тренеру, майстру діалогів, фасилітатору, соціальному аніматору Олені Скрягіній.

Після реалізації проекту «Павлоград єднає» окрім плану дій місцевої влади щодо вирішення проблем ВПО, в місті з’явиться соціальний відеоролик, перехідні настінні календарі про життя переселенців, які успішно інтегрувалися та активно живуть у Павлограді. Ініціатори кажуть, що така продукція покаже позитивний вплив місцевої громади на переселенців, які вимушені були переїхати до нашого міста.

Подібна зустріч в рамках проекту відбудеться ще і у серні – на цей раз із представниками бізнесу. А вже у вересні на діалог зберуться самі переселенці для того, щоб скласти подальший план дій щодо вирішення їх нагальних проблем та питань.

«Такий формат діалогу відбувся у нашому місті вперше. Зустріч була дуже продуктивною, якісною, відкритою та професійною. Люди говорили про себе, про те, що вони роблять і що збираються робити для змін на краще І ми дужі вдячні, що на нашу зустріч прийшли представники усіх відділів і служб міста та багато інших людей, які безпосередньо займалися і продовжують займатися вирішенням різноманітних питань ВПО на місцевому рівні», — підсумувала Олена Кочанова.

Кріста Офенбах