<>

У «Міськзеленбуді» розповіли про найближчі плани

У "Міськзеленбуді" розповіли про найближчі плани

Юрій Фоменко, директор КП «Міськзеленбуд», окреслив основні проблеми озеленення Дніпра та розповів, які першочергові завдання стоять перед підприємством. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Наше Місто.

Першочергова задача КП «Міськзеленбуд» — боротьба з аварійними деревами. Більшу частину дерев у нашому місті висадили ще у сорокові-шістдесяті роки. Дерева старші за 45 років не витримують сильний вітер та вагу власного зеленого приросту. Лише під час весняного буревію було пошкоджено близько 10 000 дерев.

Найнебезпечнішими вважаються тополі – вони мають рихлу деревину. Єдиний шлях позбутися небезпечних дерев – замінити їх молодняком. Міська програма озеленення міста передбачає висадку платанів, кленів, лип, катальп та різних видів горобини. Ці види дерев замінять більш звичні берези та каштани, які погано переносять низькі температури.

За осінь 2016 та весну 2017 було висаджено три з половиною тисячі дерев.

Площу рулонних газонів збільшили майже на три гектари.

Також  у КП «Міськзеленбуд» збільшилася кількість поливалок: додалися три шестикубові та одна десятикубова, яка може без дозаправки працювати один день.

Очевидно, що не лише парки Глоби і Шевченка потребують догляду. Однією зі своїх маленьких перемог «Міськзеленбуд» вважає приведений до ладу парк 40-річчя визволення Дніпропетровська. У ньомуприбрали парость і старі дерева, підрізали крони та насадили молодих дерев.

Юрій Фоменко зазначив, що його підприємство прагне співпрацювати з дніпрянами, аби разом відновити зелені насадження у дворах житлових будинків. Також директор КП закликав дніпрнян по можливості доглядати за новими висадженими деревами.

«Буває так: на суботнику люди закопають саджанці, пофотографуються з ними, і на весь фейсбук кричать про цей несамовитий героїзм висадки дерев. А потім деревця гинуть, бо про них ніхто не дбає. Але моя позиція така: давайте не будемо піаритися, а спокійно зробимо місто зеленішим», — закликає Юрій Фоменко.

Автор: Іван МУРАХА