У лікарні ім. Мечникова техніки на кисневих станціях працюють в режимі 24/7

logo

У лікарні ім. Мечникова техніки на кисневих станціях працюють в режимі 24/7 - фото 1

Усе, аби безперебійно доставляти кисень хворим на коронавірус з важкими ускладненнями.

Через COVID-пневмонію у пацієнтів відмовляють легені, а в організмі не вистачає кисню. Як працює станція?Та хто підтримує її роботу?

Робочий день у Леоніда Івановича починається о сьомій ранку. На кисневій станції він головний і сьогодні контролює її заправку. Каже, що за зміну витратили майже дві тонни кисню.

“Якщо за розрахунком перевести в балони — це близько 170 балонів у нас пішло трохи більше, ніж за добу. А за місяць у нас йде більше 50 тонн зараз. Раніше було, звичайно, менше”, — розповідає начальник кисневої служби ОКЛ ім. І. Мечникова Леонід Оболонський.

Тож поповнювати ємність нині доводиться тричі на місяць. За один раз заправляють до 18 тонн.

“Якби у нас не було цієї ємності — ми б фізично таку кількість балонів не могли б міняти. Не могли б забезпечити безперебійність і безпеку киснезабезпечення лікарні”, — продовжує Леонід Оболонський.

Аби не трапилося жодних збоїв — обладнання декілька разів на день перевіряють чергові. Бо, кажуть, не можна допустити, щоб киснева станція виходила з ладу навіть на хвилину.

“Контролюємо тиск, і у нас є вузли управління, в яких ми регулюємо — підвищуємо або знижуємо тиск”, — сказав слюсар кисневої служби лікарні імені Мечникова Валерій Задоя.

Валерій чергує вже добу. Каже, що зазвичай, коли отримує заявку про несправність, то має всього 9 хвилин, аби полагодити систему. Інакше може статися відчутний перебій у роботі і постраждають пацієнти.

З величезної ємності кисень потрапляє до пацієнтів через “розводку” — щось на кшталт системи опалення в житлових будинках. Речовина по трубах розходиться в усі корпуси лікарні. А потім підходить безпосередньо до операційних, реанімацій, а також до палат з хворими на коронавірус пацієнтами. Саме для важкохворих коронавірусом кисень життєво необхідний.

“При зниженні рівню кисню в крові від гіпоксії страждають всі основні органи. Це, в першу чергу, центральна нервова система, серце і все для чого кисень необхідний”, — пояснив заступник медичного директора з надання екстреної медичної допомоги Олександр Толубаєв.

У лікарні кажуть, кисневих точок вистачає. Їх близько сотні.

“Частина з них знаходиться в новому корпусі хірургічному, в цьому корпусі — 22 точки, все заповнені. Працює в лікарні Мечникова близько ста апаратів штучної вентиляції легенів. Ми зараз більшу частину переформатуємо під лікування COVID-пневмоній”, — розповів гендиректор ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.