У Кривому Розі відкрили одразу 8 меморіальних дощок на честь мужніх воїнів – випускників гімназії №118 (фото)

logo

На фасаді гімназії у Саксаганському районі, де свого часу навчались Захисники, встановлено пам’ятні дошки на честь Максима Гончара, Сергія Брикайла, Антона Чебручана, Сергія Баранька, Олега Пашка, Сергія Лізака, Владислава Козлова та Івана Соя.

Біля закладу зібралися рідні, друзі, побратими, вчителі та учні гімназії, керівництво Ради оборони міста, щоб віддати шану полеглим Героям, покласти квіти та вклонитись за їх подвиги.

Про цеповідомили у міському відділі преси та внутрішньої інформації.

Борко Олена, мати полеглого воїна Івана Соя сказала: «Іван добровільно пішов до війська 25 лютого 2022 року. Його 60 піхотна бригада гнала ворога від Кривого Рогу та звільняла Херсонщину. Також, він боронивкраїну на Бахмутському напрямку. А загинув він 24 листопада 2023 року на Харківському напрямку, Куп’янський район. Сьогодні всім хлопцям, які навчалися у цій школі, встановлюють дошки, в пам’ять про них та їх подвиги. Це, дійсно, герої, хоробрі та відважні хлопці… Хай всі сини вертаються живими до своїх матерів додому!».

Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул зазначив: «Імена цих Героїв відзначені не лише на меморіальних дошках, а й у наших серцях. Їх жертви нагадують нам про необхідність боротьби за свободу та незалежністьУкраїни. На стінах гімназії розміщено 8 дощок, що вшановують пам’ять восьми випускників, які віддали життя в російсько-українській війні. Місто завжди пам’ятатиме всіх Героїв, які склали голови у боротьбі з агресором. Ми зробимо все, щоб пам’ять про них жила вічно. А їх сім’ї завжди будуть оточені підтримкою, турботою та увагою. Для нас важливий кожен ветеран, кожен Захисник. Це – велика, комплексна робота, якою місто займалося і буде займатися. Слава нашим Героям!».

Максим Гончар – солдат, у 2020 році брав участь у бойових діях під час операції обʼєднаних сил (OOC). У 2022 році вступив у Харківський військовий інститут, але так про це і не дізнався.

Сергій Брикайло – старший сержант, командир механізованого взводу механізованої ротимеханізованого батальйону, ветеран АТО, у 2015 році був мобілізований, служив на Донеччині та Луганщині.

Антон Чебручин – солдат, під час виконання завдань за призначенням в ході ведення бойових дій в районінаселеного пункту Марʼїнка Донецької області загинув 1 грудня 2022 року.

Сергій Баранько – молодший сержант, загинув 10 жовтня2022 року біля міста Купʼянськ, Харківської області при захисті Батьківщини.

Олег Пашко – солдат, під час ведення бойових дій поблизу населеного пункту Красна Гора, Донецької області загинув 12 січня 2023 року.

Сергій Лізак – 5 квітня 2022 року, під час повномасштабної агресії рф проти України, було призвано до лав ЗСУ, як вже досвідченого солдата. Нісслужбу стрільцем 3-го відділення 2-го стрілецького взводу 17-ї стрілецької роти 4-го стрілецького батальйону військової частини 3052 Національної Гвардії України.

Владислав Козлов – старший солдат, 25 лютого 2022 року мобілізували до лав ЗСУ. Був штурмовиком.

Іван Соя – з початку повномасштабного вторгнення взяв до рук зброю. Служив у 96 окремому батальйоні та 60 піхотній Інгулецькій бригаді. Брав участь у звільненні Херсонщини, тримав на собі стіни Бахмуту, останнім часом перебував на харківському напрямку.

новини Кривий Ріг LIFE