У Кривому Розі будується перший Малий груповий будинок для дітей: подробиці програми підтримки

logo

Фото управління преси криворізького міськвиконкому

У Кривому Розі будується перший Малий груповий будинок – заклад нового формату, який максимально наближений до сімейних форм виховання. Впроваджуються також «патронатні родини», де діти можуть перебувати на час кризи у своїх біологічних родинах. Місто також прихистило 6
дитячих будинків сімейного типу та 2 прийомні родини з окупованих та прифронтових територій.

Підтримка дитячих будинків сімейного типу у Кривому Розі

У межах соціальної підтримки мешканців міста, Кривий Ріг надає матеріальну одноразову допомогу новоствореним прийомним родинам та дитячим будинкам сімейного типу. Таку допомогу вже отримали 107 родин.

За перші шість місяців 2024 року у Кривому Розі було створено 7 нових прийомних родин, що збільшило їх кількість до
49. В них виховується 86 дітей. У місті функціонує 16 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються 118 дітей.

Читайте також: Спека посилиться: на наступному тижні може бути навіть до +40ºC — прогноз метеорологів

У Довгинцівському районі Кривого Рогу вже понад рік функціонує дитячий будинок
сімейного типу під керівництвом Людмили Зубіашвілі. В будинку виховуються вісім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також одна власна дитина родини. Родина переїхала до Кривого Рогу з Берислава, що на Херсонщині, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Фото управління преси криворізького міськвиконкому

Днями до дитячого будинку сімейного типу завітав в.о. міського голови Юрій Вілкул. Він привіз з собою подарунки:
генератор, продуктовий набір, миючі засоби, 10 комплектів постільної білизни, садову гойдалку та організував розважальну програму від міжнародної асоціації «Rotary International».

«Жодна дитина нашого міста не повинна бути позбавлена уваги, турботи та підтримки. Для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, важливо зберегти біологічну родину, а для тих, хто залишився без батьківського піклування, необхідно створити умови для повернення в родину або влаштувати їх у сімейні
форми виховання», — зазначив Юрій Вілкул.

Історія родини Зубіашвілі

Родина Людмили Зубіашвілі через повномасштабне вторгнення змушена була покинути Берислав і переїхати до Кривого Рогу у квітні 2022 року. Спочатку вони винаймали житло в різних районах міста, а згодом оселилися у Довгинцівському районі в будинку, який належить матері Людмили. Наразі у сім’ї виховується вісім дітей, з них п’ятеро прийомних, які залишилися без батьківського піклування.

Фото управління преси криворізького міськвиконкому 

«Ми тікали від війни і зупинилися у Кривому Розі. Спочатку винаймали житло, а зараз переїхали до будинку у
Довгинцівському районі. Наша бабуся дуже допомагає з дітками, особливо з наймолодшими. Ми віримо в нашу перемогу та бажаємо миру всім українцям», — розповідає Людмила Зубіашвілі.

Кожна дитина повинна мати можливість зростати у люблячій сім’ї. Якщо ви маєте велике серце і бажання взяти дитину до себе в родину, звертайтеся до міської служби у справах дітей. Діти мають виховуватися в родині. Подаруйте дитині свою любов!

Раніше ми писали, як війна та інші негаразди в Україні
призводять до частих кризових ситуацій у родинах. За перші шість місяців 2024 року у Кривому Розі з родин було вилучено 18 дітей через різні причини, включаючи наркоманію та алкоголізм. Ще 104 дитини залишилися без батьківського піклування. Міські служби роблять усе можливе, щоб забезпечити дітей родичами, залучаючи психологів та соціальних працівників. Якщо це неможливо, діти тимчасово
перебувають у Центрах соціально-психологічної реабілітації.