У Кривому Розі здійснять масштабну модернізацію стадіону “Металург”

logo

6

Поширень

У Чорнобилі стартували так звані «гарячі випробування» і введення в експлуатацію нового сховища для відпрацьованого ядерного палива. 

Проект реалізувала в Україні американська компанія Holtec International, передає Голос Америки.

Що відомо про сховище?

Як зазначається, перший стотонний резервуар з урановими збірками доправляють вагонеткою до спеціальних бетонних комірок для безпечного зберігання.

Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

Мова йде про відпрацьований уран, який накопичився тут на Чорнобильській атомній станції за всі роки її роботи. Досі усі ці радіоактивні матеріали зберігалися у старому пристанційному сховищі «мокрим способом», у басейні з водою. Метод – ненадійний і застарілий.

А тут, у новому сховищі, відпрацьоване пальне зберігатиметься безпечнішим сухим способом – у патронах із гелієм, за товстими бетонними стінами.

«Товщина бетону складає близько метра», – розповідає виконувач обов’язків гендиректора ЧАЕС Володимир Пєсков.

Цей суперсучасний об’єкт збудувала американська компанія Холтек Інтернешнл. Такі ж сховища при атомних станціях Холтек будує по всьому світі, в тому числі і в США. Українському проекту вже майже 20 років, і на його шляху було багато перешкод.

Торік американці нарешті добудували об’єкт і передали ЧАЕС. Гарячі випробування планували на весну. Але грянув COVID, і строки змістилися на осінь.

«Представники американської компанії “Холтек Інтернешнл” – генеральний підрядник спорудження цього об’єкта. Зараз вони здійснюють нагляд та беруть участь у “гарячих випробуваннях” та підготовці фінального звіту з безпеки, щоб перейти до повноцінної експлуатації цього об’єкта», – сказав “Голосу Америки” заступник голови Держагентства з управління зоною відчуження Максим Шевчук.

: Закинуті атомні електростанції України, які можуть стати крутими артоб’єктами

Проєкт, тривалістю 10 років

Вартість проєкту – понад 400 млн євро. Міжнародні партнери допомогли і з фінансуванням.

Тепер сюди зі старого сховища почнуть переовозити уранові збірки. Щоб зашити в бетон усе відпрацьоване пальне з Чорнобильської станції, знадобиться не менше 10 років.

Але коли це буде нарешті зроблено, про проблему відпрацьованого палива ЧАЕС можна буде забути. Як запевняють експерти – принаймні на наступне сторіччя.

Нагадаємо, французький електронний музичний гурт Telepopmusik, номінований на “Греммі”, зняв кліп про Чорнобиль. 

Фото, відео: ukrainian.voanews.com

6

Поширень