У Кривому Розі завершився суд над шахтарями, які брали участь в акції протесту: рішення

logo

image

7 травня в Жовтневому райсуді Кривого Рогу завершився розгляд судової справи за позовом Криворізького залізорудного комбінату до десятьох гірників шахт підприємства та представників профспілок через акцію протесту, в якій вони брали участь восени 2020 року. Про це повідомили кореспонденти Суспільного із зали суду.

Позов Криворізького залізорудного комбінату до робітників задовольнили частково. Згідно з рішенням, дії восьми шахтарів щодо «проведення фактичного страйку» визнали правомірними. Двоє шахтарів, як підтвердив суд, взагалі не перебували під землею під час протесту.

У підприємства-позивача є 30 днів на подання апеляції. Представниця позивача в суді від коментарів відмовилася.

доповнюється…

Що відомо

У Кривому Розі з 3 вересня по 16 жовтня 2020 року тривав підземний протест гірників. Із забою шахт «Кривбасзалізрудкому» не виїжджали робітники. Протестувальники вимагали, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, подбати про безпеку праці, вчасно забезпечувати їх матеріалами та ресурсами тощо.З 4 вересня розпочалися офіційні перемовини між страйкарями та адміністрацією, до цих перемовин залучили представників виробничих підрозділів, профспілки та депутатів.8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію й звернулися до президента України, уряду та власників шахт. Депутати просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.15 вересня шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингували під Верховною радою у Києві. На підтримку шахтарів «Кривбасзалізрудкомому» у Києві та Кривому Розі проходили наземні мітинги.Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництвом області та «Кривбасзалізрудкомом».17 вересня голова незалежної профспілки гірників Кривого Рогу Юрій Самойлов заявив, що не погоджується з офіційним повідомленням адміністрації “Криворізького залізорудного комбінату” про «не конкретизовані вимоги протестувальників».22 вересня робітники шахти “Жовтнева” звернулися до президента Володимира Зеленського. Гірники просили президента допомогти врегулювати ситуацію.25 вересня протестувальники шахт «Тернівська» та «Гвардійська» у повному складі піднялися на поверхню.29 вересня відбулися останні перемовини між учасниками підземного протесту та керівництвом «Кривбасзалізрудком», на поверхню піднялися гірники шахти “Родіна”. Шахти “Родіна”, “Тернівська”, “Гвардійська” відновили роботу.16 жовтня на поверхню піднялися останні гірники шахти «Жовтнева».

Як гірники шахт Кривого Рогу відстоюють свої інтереси у суді. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро