У Кривому Розі волонтерять усі, навіть акробати цирку

logo

image

У Криворізькому центрі допомоги Збройним силам України та теробороні черги з охочих допомогти. Про це Суспільному розповіла волонтерка Світлана Максимчук.

У перший день війни, зізнається криворіжанка, трохи злякалися. Уся її родина поїхала у село, але вже наступного дня — повернулася. Чоловік пішов до лав Тероборони, а вона зайнялася тим, що вміє – організовує та координує містян, які хочуть допомогти в обороні міста та країни.

Жінка каже, її семирічна донька ще кілька днів тому не розуміла, що таке війна і чому мати постійно комусь допомагає.

«Я спробувала їй пояснити, що така ось ситуація. Зрозуміло, що намагалася пояснити якомога м’якше. Вона вже розуміє, хоча їй сім років. У неї випав зуб і вона каже: я загадала у феї побажання, щоб війни не було», — розповідає волонтерка.

Волонтерити пішов і акробат криворізького цирку Ігор Байбак. Він готував з трупою нову програму на березень, однак через війну став водієм. Власною автівкою відвозить допомогу захисникам.

«Афіши висять, є реклама, але усе загальмувалося через військові дії. Ми розуміємо, що зараз складна ситуація у країні, обов’язок кожного з нас допомагати хто чим може», — говорить чоловік

У приміщенні одного з центрів допомоги збройним силам України та Теробороні щодня збираються близько 50 людей, вони допомагають розвантажити продукти, закупити медикаменти та розмістити вимушених переселенців.

Керівник криворізького центру «Дія» Руслан Шамрін каже, у роботу включилися всі, незалежно від політичних уподобань.

«Жодних розділень немає. Усі єдині, усі працюють, усі за перемогу. Ми хочемо перемогти ворога і хочемо перемогти ворога разом», — каже Руслан.

У Кривому Розі долучитися до волонтерського штабу допомоги українським захисникам може будь-хто. Для цього у семи районах міста створили центри волонтерського руху, вони координують роботу із військовими частинами та представниками тероборони міста.

— У школі Дніпра організували плетіння маскувальних сіток та облаштували укриття

— У Дніпрі малі підприємства перепрофільовуються на виготовлення виробів для оборони

— Українські військові розбили колону російської техніки, яка їхала на Кривий Ріг

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро