У Кривому Розі невідомі підпалили двері храму УПЦ МП

logo

Поліція почала розшукувати злочинців.

У Кривому Розі невідомі підпалили двері храму Вознесіння Господнього, який належить до Московського патріархату.

Про це повідомляє сайт Криворізької єпархії.

Церковники розповіли, що спроба підпалу сталася ще 15 січня ввечері.

Читайте також: Україна звернулася до ОБСЄ щодо переслідування ПЦУ в Криму

«Вандалами, за допомогою запальної суміші, було здійснено підпал храму, що й призвело до загоряння та серйозних пошкоджень центральних вхідних дверей і надбрамної ікони Вознесіння Господнього. Також зроблені написи на стінах «14/88″, які мають пряме відношення до гасел радикальних нацистських рухів», — йдеться в повідомленні єпархії.

підпал церкви у Кривому РозіКриворізька Єпархія УПЦ МП

Інформацію про інцидент підтвердили також місцеві правоохоронці. За фактом спроби підпалу двері церкви вони розпочали досудове розслідування за ч. 2 ст. 194 КК України.

ВідеоНа Тернопільщині через церковний конфлікт ледь не почубилося все село

Більшість хоче перейти до Помісної церкви. Втім, прихильники Московського патріархату теж здаватись не збираються. Громаду Дунаїва розриває навпіл — доходить до стусанів. Активістам, які збирають підписи за помісну церкву, підкидають записки із погрозами підпалу. 

На Тернопільщині через церковний конфлікт ледь не почубилося все село

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої «мачухи». 6 січня відбулася історична подія — предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

Читайте також: Епіфаній розповів про можливі реформи календаря та «дрес-коду» в ПЦУ

До цього, 15 грудня був проведений Об’єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Слідкувати за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.