У Кривому Розі через заражене сало до лікарні потрапило вже п’ятеро людей

logo

У Кривому Розі через заражене сало до лікарні потрапило вже п'ятеро людей

Сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі «Міст-Дніпро» виконуючий обов’язки начальника ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв розповів про спалах смертельного захворювання на Дніпропетровщині – трихінельоз. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За словами Андрія, на сьогодні при своєчасному лікуванні, захворювання трихінельозом не призводить до смертельних наслідків, але вимагає досить серйозного медичного лікування.

«У Кривому Розі, в серпні, зареєстровано 5 випадків захворювань на трихінельоз дорослих людей. Всі постраждалі госпіталізовані до медичних установ з симптомами: м’язові болі, лихоманка, набряк обличчя, набряк повік, бувають шкірні висипання. Всі 5 осіб пов’язують це з придбанням на центральному міському ринку Кривого Рогу сала з прорізом», — повідомив він.

Андрій Кондратьєв розповів, що для встановлення винних всі документи передані в прокуратуру і правоохоронні органи.

«Реалізація туш здійснювалася суб’єктами господарювання, які займаються перекупництвом туш. На сьогодні по проведеним розслідуванням, це вказує на те, що туші не пройшли ветсанекспертизи», — розповів він.

Переносником трихінельозу є, як правило, м’ясоїдні тварини, хижаки, можливо гризуни. Свині заражаються, якщо не виконуються елементарні вимоги до вирощування тварин.

«В Україні функціонують офіційно оформлені ринки, де є лабораторії, проводяться спеціалізовані ярмарки, але навіть в таких місцях через безвідповідальність співробітників відбуваються речі, які несуть шкоду та загрозу не тільки для здоров’я, а й для життя людини. Але ми самі маємо дбати про своє здоров’я, тому треба уникати придбання на вулиці м’ясної продукції, і будь яке м’ясо чи сало перед вживанням має пройти термічну обробку, простого засолу недостатньо, і дуже легко підхопити небезпечну хворобу, і я не тільки про трихінельоз», — застерігає Андрій.

Нагадаємо, у Кривому Розі трихінельоз не бачили з 1996 року.

Автор: Дарина ТВАРА