У Кам’янську поліція обіцяє прогрес у справі про підпал авто головреда газети

logo
205412_u_kam_jansku_policija_obicjae_progres_u_s.jpeg


Поліція міста Кам’янське Дніпропетровської області обіцяє упродовж січня наступного року встановити нові факти та розслідувати справу про підпал автомобіля редактора газети «Город 5692» Сергія Гузя.

У цьому запевнив в.о. начальника Кам’янського відділу поліції Віталій Гусятниченко під час зустрічі з представниками Національної спілки журналістів України 6 грудня, повідомляє прес-служба НСЖУ. 

Зокрема, як наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко, за останній рік в місті і загалом в області спостерігається загрозлива тенденція підпалів або пошкодження автомобілів журналістів. Це і підпал автомобіля Гузя, що стався у лютому цього року, і підпал гаража редактора газети «События сегодня» Михайла Балтакси, і пожежа в міській комунальній друкарні та підпал авто з тиражем видання «Антимафія». Крім того, напередодні Нового року під редакцію газети «Событие недели» підклали бойові гранати, зазначив він.

“У той час, як місцеві журналісти визнають, що можуть розраховувати на захист поліції під час масових заходів, вони так само говорять про незахищеність у разі опублікування якихось резонансних матеріалів чи журналістських розслідувань. Тому що їм погрожують, їхнє майно можуть знищувати, і фактично за це ніхто не несе відповідальності”, — зазначив Томіленко. 

Гусятниченко у свою чергу запевнив, що всі справи, відкриті за статтями про злочини проти журналістів, перебувають на особливому контролі, але потребують багато часу. 

“Хід розслідування справи про підпал авто Сергія Гузя задовільний, це підтверджує і прокуратура. Проведені всі належні експертизи і в найближчий час ми покажемо результат”, — пообіцяв керівник Кам’янської поліції. 

За його словами, відповідно до зібраних даних, поліція однозначно виключає версію самопідпалу чи інсценування.

В поліції також наголосили, що ситуація загострюється і тим, що в людей з’явилося багато зброї на руках. 

Водночас, за даними НСЖУ, в ході зустрічі йшлося про те, що журналісти самі мають бути більш активними в захисті своїх справ, оскільки, зокрема, директор друкарні, в якій стався підпал, відмовилася давати свідчення та писати заяву. Не проявляє наполегливості і постраждалий редактор Михайло Балтакса, який не вірить в успішне розслідування, зазначають у Спілці. 

“В результаті зустрічі було домовлено, що постраждалі журналісти Кам’янського спільно з НСЖУ нададуть поліції інформацію про те, які викривальні матеріали або розслідування могли б викликати хвилю агресії проти них. А поліція долучить цю заяву до матеріалів кримінальних справ та проведе відповідні дії щодо впливових у місті осіб”, — йдеться в повідомленні

Як повідомлялося, у Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області 12 лютого невідомі підпалили автомобіль «Таврія» головного редактора місцевого сайту 5692.com.ua і газети Місто 5692 Сергія Гузя. Слідчо-оперативна група, що приїхала на місце, встановила сліди навмисного підпалу автомобіля.

Читайте також: На Дніпропетровщині «полюють» на журналістські авто — НСЖУ

31 грудня 2016 року в Кам’янському біля редакції газети «Событие недели» правоохоронці знешкодили вибуховий пристрій. У пакеті знаходилась картонна коробка, всередині якої була пляшка шампанського та конструкція, складена із 8 гранат. Редакція пов’язувала інцидент з журналістською діяльністю, провадження було відкрите за статтею «хуліганство».


А поделиться?Читайте также: