У Кам’янському 18-річна курсантка врятувала життя члену виборчої комісії

logo

У Кам’янському 18-річна курсантка врятувала життя члену виборчої комісії - фото 1

У того раптово стався епілептичний напад.

18-річна Ольга Бойко до подробиць пам’ятає ранок понеділка. На виборчій дільниці, де саме підраховували голоси, одному із членів комісії раптом стало зле.

«По-перше, я почула шум, подумала, може бійка якась або що. Потім я побачила, що людині стало погано. Він впав на підлогу, і у нього були конвульсії», — розповідає курсантка ДДУВС Ольга Бойко.

У 52-річного чоловіка стався епілептичний напад, розпочалися судоми. Спершу, — згадує дівчина, — підклала йому під голову одежу, а тулуб повернула набік, аби він не захлинувся.

«Притримувала йому голову і очікували швидкої, вона їхала досить довго. Ми набирали раз 7-8 з різних телефонів. Він потихеньку почав приходити в себе. Після нападу не знав, як його звати, хто він, де він знаходиться», — продовжує Ольга.

Дівчина накрила потерпілого своєю курткою і тримала його за плече, аби не панікував. Коли приїхала швидка — чоловік від ушпиталення відмовився. Ольга каже: не розгубилася, бо в університеті мала заняття з першої домедичної допомоги. Курсанти вивчають, як надавати першу медичну допомогу, протягом року. Тренуються на манекенах. Відпрацьовують серцевий напад, епілепсію, втрату свідомості та поранення.

«Ми їх виховуємо. Вони приходять всі з мрією стати поліцейськими, ми докладаємо максимум зусиль, щоб їхня мрія збулася», — розповів курсовий офіцер Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Юрій Кушнірук.

За словами лікаря-невропатолога, Ольга правильно зреагувала на стан чоловіка.

Під час епілептичного нападу людина непритомна, кінцівки у неї тремтять, вона може видавати незрозумілі звуки, а з рота тече слина або піна. Щоб допомогти — по-перше, треба прибрати від постраждалого предмети, які можуть йому нашкодити (скло, металеві елементи). Далі підкладаємо під голову подушку чи одежу. Після цього відкриваємо йому комір (аби було легше дихати), викликаємо швидку і спостерігаємо за потерпілим до приїзду медиків.

«Ні в якому разі не потрібно намагатись розімкнути зуби постраждалого під час судомного нападу, не засовувати ні пальці, ні якісь металеві предмети», — застерігає невропатолог ОКЛ ім. І. Мечникова Дмитро Андрейченко.