У Кам’янському любителя водіння «під кайфом» оштрафували на 51 тисячу гривень

logo

Протягом грудня 2023 року – січня 2024 року поліцейські СРПП чотири рази складали адмінпротоколи на водія автомобіля «ЗАЗ 1102», який був позбавлений права керування транспортними засобами, оскільки двічі протягом року попадався на водінні «під кайфом».

Кожного разу порушника зупиняли на Лівобережжі Кам’янського:двічі на вулиці Харківській, а також на бул. Будівельників і пр. Металургів. І кожного разу він мав явні ознаки наркотичного сп’яніння, однак від проходження медичного огляду в закладі охорони здоров’я відмовлявся.

Розгляд справи відносно водія у Дніпровському районному суді проводився за його відсутності, оскільки на судове засідання порушник не з’явився і про причини своєї неявки суд не повідомив.

1 лютого суд виніспостанову, якою визнав водія винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130 (повторне протягом року керування в стані сп’яніння), ч. 5 ст. 126 (повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами), ч. 3 ст. 130 (третє та наступні протягом року керування в стані сп’яніння) КУпАП.

При визначенні розміруадміністративного стягнення суд керувався ч. 2 ст. 36 КУпАП: якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим самим органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Тому на порушника було накладено штраф на користь держави у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами настрок 10 (десять) років, що передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Крім того, суд постановив стягнути з водія на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 гривень.

Оскільки доказів того, що автомобіль «ЗАЗ 1102» належить порушнику, суду надано не було, конфіскація транспортного засобу не застосовувалась.