У яких історичних місцях побувала регата «Козацький шлях»? (ФОТО)

logo

Регата «Козацький шлях» продовжує свою подорож. Історичним шляхом відважних запорожців вирушили 9 яхт. Майже 40 яхтсменів у дорозі – шосту добу. За цей час вони пройшли Запоріжжя, Нікополь і дісталися Херсонської області. До Одеси, яка повинна стати кінцевою зупинкою мандрівників, – ще майже 140 кілометрів. Перегони присвячені АТОшникам. Організатори водного ралі – Дніпропетровська ОДА та обласна асоціація воїнів АТО.

15 липня 9 яхт відшвартувалися від Дніпровського крейсерського яхт-клубу. Майже чотири десятки учасників вирушили маршрутом, яким ходили декілька століть тому славетні запорожці. На подорож – два тижні: від Дніпра до Одеси та назад.

16 липня яхти згасли у блиску нічних вогнів Запоріжжя. Стали на ночівлю на острові Хортиця. На цьому знаковому місці колись розміщувалася колиска козацтва – перша Запорізька Січ. Щоправда, тут найбільша яхта регати – «Бриз» – вийшла з ладу і стала на ремонт. Та екіпаж уже через день наздогнав тих, хто вирвався вперед.

16 липня, коли вечоріло, козацька регата пришвартувалася в Нікополі. Першою причалила до берега яхта «Надія». Мандрівників зустріло місцеве козацтво. Разом з козаками яхтсмени відвідали меморіальний комплекс кошового отамана Запорізької Січі Івана Сірка.

Ввечері 17 липня яхти ввійшли в Херсонську область, а наступного дня завітали на курган кошового отамана Костянтина Гордієнка у балці Республіканець.

18 липня по обіді нащадки запорожців дісталися Каховки. Вони поклали квіти до Козацького хреста гетьмана Богдана Ружинського і сфотографувалися на згадку. Дніпровські яхтсмени завітали також до пам’ятника козаку Мамаю, який незабаром відкриють урочисто. Мамай – це ідеалізований образ козака, оспіваний в народних легендах і переказах. Він – своєрідний духовний символ України.

19 липня регата «Козацький шлях» подолала прикордонний контроль і отримала дозвіл на вихід у морську акваторію. Надвечір під дощ і поривчастий вітер яхти підійшли до Херсона. «Тут ми познайомилися з місцевими козаками. Вони допомогли нам стати у затишну затоку, – ділиться враженнями учасник регати Сергій Бойко. – Вранці 20 липня під повними парусами рушили далі. Попереду Дніпро-Бузький лиман. Та, думаю, не дійдемо вчасно – станемо на рейді. Погода змінюється, на воді розігрується шторм. Перечекаємо бурю. Тим часом оглянемо судна, підтягнемо троси, перевіримо компаси, провітримо трюми. Маршрут непростий. Але той, хто ходив ним, вважає його комфортним. Настрій бойовий, усі в передчутті виходу в Чорне море. Якщо погода дозволить, плануємо кинути якір в Одесі 21 липня».

Далі буде…

Козацькій регаті – не один рік. Перервав традицію конфлікт на Сході України. Оновлені вітрила регата розправила цього літа. Нинішня подорож – репетиція перед регатою-2017. Наступного року яхтсмени вже змагатимуться на швидкість. Перегони на воді вийдуть за межі Дніпра і зберуть під вітрилами десятки яхт з усієї України.

Регата «Козацький шлях» проcтує від Дніпра до Одеси.

9 яхт присвятили свою подорож героям сучасності – бійцям АТО.

Дніпровські яхтсмени пройшли Запоріжжя…

…Нікополь…

…і дісталися Херсонської області.

У Каховці учасників регати зустрічали хлібом-сіллю.

Квіти – до Козацького хреста і фото – на пам’ять.

Пам’ятник козаку Мамаю в Каховці. Його урочисто відкриють найближчим часом.

Яхти піднімають вітрила і знімаються з якоря. Попереду – вихід у Чорне море.

Наразі регата пережидає штормову погоду поблизу Дніпро-Бузького лиману. Тим часом екіпажі оглянуть судна, підтягнуть троси, перевірять компаси.

В Одесу регата має дістатися 21 липня. Звичайно, якщо погода буде прихильною до дніпровських мандрівників.