У художньому музеї відкрилася персональна виставка живописця і графіка Сергія Алієва-Ковики

logo

У Дніпропетровському художньому музеї відкрилася персональна виставка живописця і графіка Сергія Алієва-Ковики — керівника майстерні друкованої графіки ПОРОГИ Музею українського живопису. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу музею.

Алієв-Ковика — один з найупізнаваніших і, водночас, чи не найзагадковіших митців Придніпров’я.

Сергій — художник в найповнішім розумінні цього поняття, «універсальний солдат» в лавах мистецьких, носій власного пластичного сленгу, продовжувач національних традицій, провідник народної міфосимволіки в світі образотворчості і, водночас, резидент сучасного мистецтва, творець «нового».

Опріч із заняттям графікою, дизайном, лялькою, скульптурою, витинанкою чільне місце в його творчім регламенті посідає живопис.

Сміливо вирішений у кольорі, потужний експресивний живопис Сергія Алієва-Ковики завжди збуджує наше несвідоме, резонує наше емоційне.

Фігуративний, здавалося б, живопис, сюжетні полотна видаються,  на перший погляд, абстрактними. Адже не завжди звична буденна «форма-ємність» заповнюється автором таким же звичним «зручним» кольором. Художник частіше користується тут особисто віднайденим «смислокольором». Це така своєрідна художня провокація. Найперше на реципієнта «знаскоку» діє активний колір, тоді — умовно означена форма, а тоді аж —  укладена за смислом власне фігуративна композиція.

Самі ж фігури-моделі не є знаками-копіями. Навіть коли мова йде про написання натури або натюрмортних постановок. Форма теж залишається художньо осмисленою автором. Не натуралістично витончена, а десь спрощена, десь незграбна трохи, десь кострубата, десь умовно геометризована форма схожа часом на пластику. Автор ніби висікає своїх «героїв» з цілісного пружного кольорового масиву або ж ліпить з пластиліну, або вигинає з чорних «прутиків» абрисної лінії, такої характерної мистцевій графіці.

Нагадаємо що восьмого листопада, в музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилася виставка петриківського розпису «Душа мов калина», на якій свої роботи представили Тетяна Цимбалій та її вихованці.