У грудні обласний бюджет Дніпропетровщини дозволить вирішити важливі питання

logo
202178_u_grudni_oblasnij_bjudzhet_dnipropetrovwi.jpeg


У грудні обласний бюджет Дніпропетровщини дозволить вирішити важливі питання

Додаткове фінансування вторинної ланки медицини, оснащення реабілітаційного відділення лікарні «Солоний лиман», видатки школам та запровадження інклюзивної освіти на Дніпропетровщині та інше – такий розподіл здійснила обласна рада в останній місяць року завдяки новим державним спрямуванням у 113 млн гривень. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку облради у Facebook.

Бюджетна комісія Дніпропетровської обласної ради провела чергове засідання. На ньому депутати проголосували за уточнення бюджету 2017 року. Гроші розподілили за наступними напрямками.

Майже 19 млн грн пішли на забезпечення виплати заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам, які викладають спеціальні фахові предмети, та іншим непедагогічним працівникам професійно-технічних навчальних закладів.

Трохи більше 5 млн грн виділили з державної субвенції для передачі коштів місцевим бюджетам на забезпечення виплати заробітної плати працівникам установ, що фінансуються з місцевих бюджетів області та оплати за спожиті енергоносії.

Важливим пунктом призначення бюджетних коштів є медична галузь. 89 млн грн становить цього разу становить профільна субвенція. Ця сума є додатковим надходженням до обласного бюджету. З них 44 млн — на придбання медикаментів; 44 з половиною – фінансування вторинної ланки, розподілені для передачі коштів бюджетам міст і районів на забезпечення виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я, що фінансуються з місцевих бюджетів області, та на придбання медикаментів.

Також обласний бюджет поповнився за рахунок трансфертів з місцевих бюджетів області. Ці гроші відповідно спрямовуються на розвиток територій та реалізацію проектів в регіоні.

2 млн грн бюджетна комісія розподілила на капітальний ремонт об`єктів соціально-культурної сфери, зокрема, стадіону КЗО „Солонянська середня загальноосвітня школа № 1 І – ІІІ ступенів” Солонянської селищної ради.

Окрім того, 11, 5 млн грн – це призначення бюджетам міст Дніпро, Кривий Ріг, Новомосковськ. Мета — погашення різниці між фактичною вартістю комунальних послуг. В межах загального ресурсу здійснено перерозподіл планових призначень.

Минулого разу було заплановано виділити кошти лікарні «Солоний лиман». Наразі сума була збільшена на 250 тисяч гривень з метою придбання меблів та обладнання для відділення відновного лікування та реабілітації учасників та інвалідів АТО.

Щодо теми освіти. З метою створення інклюзивного ресурсного центру в Солонянській середній загальноосвітній школі № 1 збільшено видатки субвенції на оновлення матеріально-технічної бази Солонянській селищній раді на 706 тис. грн.

Майже півмільйона було спрямовано на підготовку ремонтних робіт у міській філармонії, а саме на виготовлення проектно-кошторисної документації на реставраційні роботи на фасадах будівлі.

Не залишилась осторонь і сфера соцзахисту. Тут було збільшено видатки по КЗ „Поливанівський дитячий будинок – інтернат” та КЗ „Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів” для встановлення на їх території системи відеонагляду – 679 тис. грн.

За рахунок економії бюджетних коштів поточного року було збільшено видатки на облаштування автономного опалення КЗ „Дніпропетровський обласний центр фізичного здоровʼя населення „Спорт для всіх” (спорткомплекс „Олімпія+”) — 170 тис. грн

«Зовсім скоро кінець 2017 року, для нас цей етап є дуже важливим, адже депутати повинні ефективно закінчити цей бюджетний рік та розпочати новий. Зраз вже ідуть обговорення нового кошторису Дніпропетровщини, але ми не забуваємо про поточний період. Ще цілий місяць попереду, і ми можемо максимально продуктивно вкласти бюджетні кошти за тими напрямками, які потребують видатків найбільше», — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Нагадаємо, що Президія обласної ради обговорила проект бюджету на наступний рік. Його прийняття планується вже 1 грудня на наступній сесії. 

Автор: Іван МУРАХА


А поделиться?



Читайте также: