У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів «Натхненні рідною природою»

logo

У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

Сьогодні у Дніпрі відкрилася виставки робіт секції художньої обробки природніх матеріалів до 25-річчя Незалежності України, передає Дніпроград з місця подій. 

До державного свята виставка відкрилася не тільки у Дніпрі, а й у Луцьку. Також відкриється виставка 10 майстрів України у Державному етнографічному музеї Болгарської академії наук у рамках офіційного святкування нашого посольства у Софії.

Помилуватися експозицією зі 100 робіт 15 майстрів — членів об’єднання майстрів Будинку мистецтв гостям не завадило відключення світла. Люди були у захваті від виробів із рогозу, трави, кукурудзяного листя тощо. Було представлено різноманіття експонатів: головні убори, керамічний посуд, лозові кошики різної форми, гончарні свищики та монетки, ляльки з кукурудзяних пелюсток.

«Найпершою була не вишивка і не витинанка, а люди хотіли наповнити цей світ красою, тому намагалися прикрасити свою домівку усім, що бачили: лозою і соломою, рогозом і глиною. Наша мета нагадати людям у час високих технологій про давні традиції, про красу природи, про культуру наших пращурів. Тим паче останнім часом стають все популярнішими екологічні матеріали», — заявила представник адміністрації Будинку культури.

Майстрині зазначили, що раніше люди жили у гармонії з природою. Висловлювалася це у таких деталях як, наприклад, подарунок букетику квітів. Якщо дарували ромашки, то бажали здоров’я, троянди — кохання, незабудки — не забувати близьких людей, пижмо — чистоти, колосся — гарного врожаю. 

«Я народилася та прожила 25 років у Росії, але кожного літа приїжджала до бабусі в Україну і дуже полюбила своє коріння та Україну. Саме бабуся навчила мене робити ляльок із природніх матеріалів. В дитинстві вона робила для мене іграшку із трав’яної щітки, якою білили хату», — поділилася майстер Національної спілки майстрів народного мистецтва Тамара Макарівна.

Автор: Ольга СКРИЛЬ