У Дніпропетровській області активізувалися гадюки

logo

Главная страница / Новини Дніпра / У Дніпропетровській області активізувалися гадюки ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпропетровській області активізувалися гадюки

Тільки-но пригріло сонечко, як дали про себе знати теплолюбні рептилії. Традиційнораніше за всіх прокинулися мешканці південних районів області. Степових гадюк вже помітили в Криворізькому районі. В околицях Дніпра рідкісних змій ще не бачили, але цілком можливо, що вони вже з’явилися. Про це повідомляє сайт “Нашемісто”.

Зауважимо, що зустріти степову гадюку не так просто. Цей вид занесено до регіональної Червоної книги. Але навесні гадюки особливо активні і тому шанси помітити чарівну рептилію зростають.

У Дніпропетровській області активізувалися гадюки

– Степова гадюказустрічається в нас рідко, – відзначає відомий дніпровський зоолог Віктор Гассо. –  Зазвичай гадюки прокидаються, коли температура повітря стає стабільно вищою за 4-8 градусів. Але активно переміщуються змії, коли ще більше потеплішає. У цей час вони особливо отруйні.

У Дніпропетровській області активізувалися гадюки

У нашому заповідникугадюк поки що не спостерігали, але дуже скоро вони про себе нагадають.

У Дніпропетровській області активізувалися гадюки

– Цього року гадюки мені ще не траплялися, – розповідає Олександр Пономаренко, старший науковий співробітник природногозаповідника “Дніпровсько-Орільський”, – Мабуть, поодинокі особини вже прокинулися, але масовий вихід змій очікуємо в середині квітня. Усе залежатиме від погоди. Навесні гадюки активні практично весь день, а в травні-червні, коли настає справжня спека, змії переходять на ранкову та вечірню активність.

Зоолог підкреслив, що зрідка, гадюк можна побачити і у воді всупереч усталеній думці, що плавають тільки вужі.

– Одного разу спостерігав як протоку взаповіднику перепливала гадюка, – констатує Олександр Пономаренко. – Відбувалося це в липні, коли температура була градусів 35. Щоправда, таке диво бачив лише раз.

Фото автора та із відкритих джерел

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі зафіксували черговий температурний рекорд.

Категорія:Новини Дніпра

Позначки: Новини Дніпра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: