У ДніпроОДА вперше в Україні обговорили новий закон про боротьбу з насильством

logo

У ДніпроОДА вперше в Україні обговорили новий закон про боротьбу з насильством

Верховна Рада України прийняла закон про запобігання та протидію домашньому насильству. Відтепер боротися з цим явищем пропонують комплексно, передбачаючи наслідки. Нововведення створені відповідно до Стамбульської конвенції, прийнятої Радою Європи.

У зв’язку з цим у Дніпрі вперше в Україні представники Верховної Ради, Міністерства соцполітики, обласних органів влади та експерти обговорили механізми ефективного впровадження закону. Про це сьогодні, 22 лютого, повідомляє кореспондент Дніпрограда з приміщення ДніпроОДА

«7 грудня 2018 року був прийнятий актуальний закон, який чекало суспільство. По-перше, розширюються суб’єкти, які мають реагувати на насилля, а саме: Міністерство соціальної політики України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство освіти і науки України, правоохоронні органи та суди. Необхідно вибудувати чітку взаємодію цих органів», — розповіла радниця губернатора ДніпроОДА з гендерних питань Ірина Грицай.

Особливість в тому, що закон передбачає створення єдиного реєстру, в якому будуть фіксуватися данні кривдника.

«Серед нововведень та обов’язків – створення комплексної системи реагування з метою попередження та протидії насильству. Реагувати та це явище мають не лише соцслужби, але й органи освіти та поліції. Закон зобов’язує громади створити спеціалізовані служби – притулки як установи, де можуть проживати жертви насилля протягом необхідного часу. Крім того, до таких служб входять мобільні бригади, які виїжджають на виклики стосовно насильства», — пояснила заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

Нагадаємо, що завтра, 23 лютого, у Дніпрі відбудеться презентація сучасного освітнього проекту EdCamp, в рамках якого представлять гендерний портрет Січеславської області.

Автор: Людмила СТУПАК