У Дніпрі зустрілися провідні правозахисники аби обговорити ситуацію навколо катувань затриманих та ув’язнених

logo

У Дніпрі зустрілися провідні правозахисники аби обговорити ситуацію навколо катувань затриманих та ув’язнених

Сьогодні, 12 грудня, у правовому клубі PRAVOKATOR відбувся круглий стіл «Кращі практики захисту від катувань та жорстокого поводження», який зібрав представників правозахисних організацій та уповноважених з прав людини державних структур. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Під час зустрічі було обговорено ситуацію навколо катувань та насильства під час затримання чи ув’язнення людини.

Як зазначила представниця Правозахисної групи «СІЧ» Наталія Кожина, цей круглий стіл присвячено до 70-річчя з дня ухвалення Загальної декларації прав людини – документа, який гарантує всім людям на планеті рівність в правах та повагу до гідності кожної особи. Втім, наразі існує проблема із дотриманням прав затриманих та ув’язнених органами досудового розслідування та пенітенціарною службою в Україні.

«Часто, коли люди, що мають проблеми із законом, потрапляють в «систему», стають звичайними «гвинтиками», які нічого не значать. Відповідно, їхні права не дотримуються, а гідність не поважають. Саме це питання ми і піднімаємо під час круглого столу аби звернути увагу в тому числі і на такі явища, як катування, що буває не тільки фізичним, а ще й моральним та економічним», — розповіла Наталія Кожина.

Окрім цього, правозахисниця зауважила, що людині, яка зазнала катувань, необхідна не тільки правова допомога, а і психологічна підтримка.

Участь у заході також взяли одразу три уповноважені особи з прав людини: від Міністерства юстиції, від Національної поліції та від Президента України.

Однією з важливих тем круглого столу стала і експлуатація ув’язнених на підприємствах, які розгортають свою діяльність на базі виправних закладів. За даними ДФС, в області на таких підприємствах використовують працю близько тисячі ув’язнених. Втім, проблема полягає не в самій роботі на виробництві, а в тому, що ув’язнені соціально не застраховані і не сплачують зі своєї зарплатні єдиний соціальний внесок – а це означає, що вони втрачають страховий стаж, необхідний при виході на пенсію.

Варто зазначити, що Правозахисна група «СІЧ» виявила порушення організації праці ув’язнених в Ігренському виправному центрі.

Автор: Антон МОРОЗ