У Дніпрі запровадять програму підтримки ідей активних громадян

logo
209623_u_dnipri_zaprovadjat_programu_pidtrimki_i.jpeg


20 грудня під час 28-ої чергової сесії міської ради Дніпра депутати ухвалили міську цільову програму з підтримки громадських ініціатив та соціально-культурного розвитку суспільства «Сучасне місто» на 2018 – 2022 роки.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу міськради.

Вона допоможе активним дніпрянам втілювати власні ідеї та ініціативи для поліпшення благоустрою міста. Одне з ключових завдань «Сучасного міста» – налагодження комунікації між громадськими організаціями, суспільством і місцевою владою.

Протягом найближчих чотирьох років у рамках програми хочуть ініціювати щорічний конкурс проектів для громадських організацій «Ідея. Проект. Результат».

Разом з тим, у місті планують заснувати форум Social Impact Bond і загальноміську громадську інституцію Ciub-StartUp, що залучатиме інвестиції для впровадження корисних проектів.

Автори міської програми пропонують активізувати напрямок взаємної допомоги дніпрян. Для цього пропонують організувати Центр перерозподілу волонтерської допомоги, де громадські об’єднання зможуть обмінюватися ресурсами з волонтерськими організаціями.

Серед ідей також заснування онлайн-платформи «Центр нового життя речей», що допомагатиме малозабезпеченим верствам населення. Щоб втілювати у життя соціально значущі проекти, у мерії планують співпрацювати з вітчизняними та міжнародними організаціями.

Ініціативній громадськості влаштовуватимуть зустрічі з цікавими особистостями для обміну досвідом – так звані живі бібліотеки, а також відслідковувати гранти від українських і закордонних фондів.

Крім того, проводитимуть громадські обговорення, різноманітні семінари та тренінги, де розповідатимуть про впровадження громадських ініціатив. Крім того, планують організувати Школу партнерства, де організують курси для молодих громадських активістів.

«Схожих програм нібито було багато у місті. Але основна відмінність саме цієї – залучення активної частини населення міста не для визначення проблем, а задля їхнього вирішення та участі самих містян у реалізації своїх проектів. Ми плануємо створити платформу, де здійснюватиметься обмін досвідом та надаватиметься методична допомога учасникам програми», – прокоментував директор департаменту з питань енергоефективних технологій та ініціатив Дніпровської міської ради Дмитро Семенніков.


А поделиться?