У Дніпрі з’явився перший ландшафтний заказник

logo

У Дніпрі з’явився перший ландшафтний заказник - фото 1

Такий статус депутати обласної ради присвоїли Фрунзенському лісу.

Аліна разом із подругою та дітьми навідується до так званого Фрунзенського лісу регулярно, адже живе неподалік. Зазвичай, щоб погодувати білок.

«У них є певний час, визначений період, коли їх можна годувати. І так, приходимо, дітям дуже подобається», — розповідає жителька Дніпра Аліна Нікуліна.

Цей ліс посеред великого міста висадили ще 40 років тому. Зараз тут ростуть переважно сосни та акації. Про те, що він став ландшафтним заказником, більшість людей дізнається від журналістів 34 телеканалу.

«Я думаю, будуть стежити більше за порядком, ніж було раніше. Тому що тут часто дуже багато сміття залишається після того, як люди погуляють. У будь-якому випадку це плюс, поганого в цьому точно нічого немає», — каже житель Дніпра Станіслав Губкін.

Назву «Лівобережний» та статус заповідної зони цей ліс отримав на останній сесії обласної ради. Тепер на території у 111 гектарів, між річкою Дніпро та Московським озером, не можна вести будівництво та видобувати природні копалини. Натомість тут дотримуватимуться жорстких протипожежних заходів, а штрафи за, зокрема, вирубування дерев збільшать у рази.

«З точки зору біорізноманіття, це досить цінна територія, тому вона давно потребувала захисту. Це загалом більше 2 тисяч різних видів. Якщо включаючи безхребетних 1500. Але є і ссавці, і є представники Червоної книги національної, регіональної Червоної книги», — пояснює начальник обласного управління з питань екології, енергоефективності та зеленої економіки Олексій Ангурець.

Попереду проєктування та визначення фактичних кордонів заказника, кажуть експерти. А от природоохоронні зобов’язання, найімовірніше, покладуть на лісництво.

«Робота лісництва нічим не зміниться. Навпаки, посиляться рейди. Ми тут кожного року проводимо догляд за мінсмугами. Це спеціальні розриви, які дають змогу зберегти ліс від нещасних випадків, пожеж», — ділиться інженер лісового господарства Віталій Булик.

Розібратися працівникам доведеться і з дерев’яними альтанками. Їх звели на вході до лісу. Щоправда, власника на місці наші журналісти не застали.

«Були передані дані щодо незаконного встановлення в поліцію. Я думаю, в найближчий час вони будуть демонтовані», — резюмує Віталій Булик.