У Дніпрі з’явилась петиція з вимогою вести навчання у початковій школі виключно російською

logo

У Дніпрі з'явилась петиція з вимогою вести навчання у початковій школі виключно російською

У Дніпрі з’явилась петиція до міської влади з вимогою вести навчання дітей у початковій школі російською мовою. Її зареєстрували у п’ятницю, 31 травня, на сайті Єдиної системи місцевих петицій, передає Дніпроград.

У своєму зверненні автор оперує антиукраїнськими аргументами та радянськими міфами. Зокрема, про те, що перехід на українську мову істотно загальмує розвиток суспільства.

«Проживаємо на Тополі, і не можемо віддати дочку в перший клас з російською мовою навчання Таких шкіл на Тополі немає! Наше місто існує вже близько 250 років і більшість освіченого населення нашого міста завжди говорило і працювало російською мовою. Тобто вже 10 поколінь наших громадян створювало культуру і науку російською мовою. І Яворницький писав російською. А які науково-технічні школи створені в Дніпрі! І вони створені російською мовою. Перехід на українську мову істотно загальмує наш розвиток, який і так в даний час не блискучий», — заявляє автор.

На його думку, до школи йдуть для отримання знань і вивчення культури, а навчання українською суттєво гальмує цей процес. Тому дітям треба дати можливість навчатися «рідною» мовою. Вочевидь, містянин вважає своєю Батьківщиною аж ніяк не Україну.

Активісти вже бурхливо відреагували на шовіністську петицію і наголосили, що не допустять реваншу проросійських сил, які не бажають рахуватись ані з законом про освіту, ані з законом про функціювання української мови в якості державної, ані навіть з Конституцією України.

Раніше повідомлялося, що понад півсотні дніпровських активістів зібралися під стінами Верховної Ради України, аби наголосити депутатам і всьому суспільству, що нині вкрай важливо прийняти Закон про мову. 

Автор: Домінік ФРАНКО