У Дніпрі вже працюють фонтани. Локації, де можна насолодитись прохолодою та зробити фото

logo

Один з центральних фонтанів Дніпра. Біля «Музи» зупиняються містяни й гості нашого мегаполіса. Аби сфотографуватися чи просто подивитись на красу. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланнням на пресслужбу міськради.

«Я з Києва, Дніпро – дуже цікаве місто. Цей фонтан – перший, який я побачила після приїзду, й він дуже красивий», – поділилася дівчина.

«Муза» – культова споруда та один із найстаріших фонтанів нашого міста. Запрацював 50 років тому. Одночасно з Театром опери та балету. У самому серці фонтана розташована скульптура музи, яка символізує натхнення і творчість, тримаючи в руках театральні маски.

«Робота міських фонтанів – з 7 ранку додев’ятої вечора. На час роботи подача води – безперебійна. Особливої уваги ми надаємо санітарному стану, дезінфекції чаші фонтану та води. Цей процес здійснюється підрядною організацією регулярно та за графіком. Мийка та дезінфекція фонтану проводяться двічі на місяць», – прокоментував  начальник управління гідро-архітектурних споруд Дмитро Мороз.

Нині для функціонування фонтану потрібно щогодини кілька тонн води.

«Об’єм фонтану – 300 кубометрів. Для наповнення чаші «Музи» використовується питна вода з мереж водопостачання, що подається на струмені фонтану. Також є спеціальна машинна зала (заглиблене приміщення), в якій знаходяться 6 основних насосів. Після перевірки даної локації в мене зауважень немає. Тож я дуже вдячний своїм співробітникам, які уважно стежать за станом фонтану«Муза» і завжди вчасно повідомляють, якщо в чомусь виникає потреба», – сказав Юрій Гамазинський, директор КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради. 04 травня він чергує містом.

Ще одна цікавинка Дніпра – фонтан «Кульбаба». Він також розпочав роботу 1 травня. Об’єм чаші фонтану -15 кубометрів. «Для функціонування фонтанувикористовується вода з акваторії річки Дніпро, яку перекачують 2 основних насоси та занурений насос в річці. Тож особлива увага приділяється санітарному стану фонтану. Мийка та дезінфекція проводяться 4 рази на місяць», – уточнив начальник управління гідро-архітектурних споруд Дмитро Мороз.

18 років тому фонтан установили у парку Шевченка.

«Проте згодом перенесли на перехрестя Січеславської Набережної та вулиці Юліуша Словацького, де він і дотепер радує мешканців і є чи не найулюбленішим водограєм містян. У сонячний день між бризками народжується веселка», – розповів Юрій Гамазинський. Прогулянкою біля фонтану насолоджуються від мала до велика.

«Із настанням тепла ми гуляємо з донею щодня тут. А ще – тут неймовірна веселка з’являється», – розповіла мама дівчинки.

Також, черговий проінспектував й укриття.  Знаходиться воно в будівлі НТУ «Дніпровська політехніка».

«Тут можуть розміститися 315 осіб. Відповідно до розпорядження міського голови Дніпра Бориса Філатова, воно працює цілодобово», – уточнив черговий по місту. Тут є система вентиляції, вбиральні,  освітлення, Wi-Fі. «Облаштовані системи водопроводу та каналізації, є місця для сидіння та аудиторії, які обладнані всім необхідним длянавчання студентів, запаси технічної та питної води, запаси їжі, обігрівач, електрочайник, генератор. Також приміщення забезпечене вогнегасниками та має три евакуаційні виходи», – показав начальник господарського відділу НТУ «Дніпровська політехніка» Володимир Бабенко.

«Укриття університету повністю оснащене всім,  що необхідне  для комфортного перебування студентів та містян у разі  повітряної  тривоги чи тривалого відключенняелектроенергії. Побаченим – задоволений», – підсумував Юрій Гамазинський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів

Рейтинг статті

Раніше ми писали:Як в Дніпрі виглядаєУспенська площа з висоти пташиного польоту (відео)63 оселі «під ключ»: Борис Філатов вручив військовим, рятувальникам та комунальникам сертифікати на нове житлоЯкі соціальні пільги мають українські військові