У Дніпрі вшанували пам’ять жертв політичних репресій та Голодомору

logo
201404_u_dnipri_vshanuvali_pam_jat_zhertv_politi.jpeg


У Дніпрі вшанували пам'ять жертв політичних репресій та Голодомору

Сьогодні, 25 листопада, о 10 годині ранку пройшла жалобна церемонія біля меморіалу жертвам Голодомору та політичних репресій, що на 9-му кілометрі Запорізького шосе. Про це повідомляє Дніпроград з місця події.

У траурному мітингу взяли участь громадяни, представники партій і громадських організацій, керівники міста і області. Було витримано годину мовчання, проведена панахида за жертвами голоду та комуністичних репресій, покладено квіти до меморіалу жертвам Голодомору.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих внаслідок штучного голоду, створеного радянською владою заради знищення українського селянства. У ті страшні роки від голодомору померли мільйони наших співвітчизників. Ми маємо пам’ятати страшні злочини проти українського народу з метою не допустити подібного у майбутній історії», — зазначив голова Дніпровського товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга.

Жахлива трагедія — голодомор — для українського селянства почалася зі «сталінського стрибка» в індустріалізації та славнозвісної «суцільної колективізації».  Основною особливістю голоду 1932 – 1933 р. р. було те, що трагедія стала результатом не стільки природних причин, скільки політики влади. Неврожай був наслідком не негоди, а політичної боротьби радянського ладу проти незгодного з колективізацією і продрозверсткою українського селянства. Загнані в колгосп селяни не бажали працювати задарма на державу, але колгоспи були зручною формою тотального вилучення продовольства у селян державою.

У квітні 1933 р. голод охопив практично всю Україну. Дніпропетровська область під час цього — найбільшого з трьох офіційних радянських — голодомору зазнала найгірших втрат: з усієї кількості зареєстрованих в Україні смертей від голоду того року 70% припадає саме на нашу область.

Відомо, що у ХХ столітті український народ пережив три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр.

Нагадаймо, що сьогодні у театрі «Віримо» пройде вистава «Голодна кров».

Автор: Ольга АНДРОСОВА


А поделиться?Читайте также: