У Дніпрі врятували життя 3-річної дитини з Донбасу, котра підірвалася на вибухівці

logo

Снаряд розірвався в руках маленького хлопчика, від вибуху постраждали четверо дітей.

Не один десяток років передрікають експерти для справи розмінування Донбасу після того, як там закінчаться бойові дії. Карт мінних полів у регіоні немає, через це страждають мирні жителі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За життя маленької Софійки нещодавно боролися медики в Дніпрі після того, як під час дитячих забав вибухнув боєприпас. 3-річна дитина зазнала важких травм, лікарі робили дуже складну операцію, осколки досі є в кишківнику, печінці, руках дівчинки. Лікарям вдалося врятувати Софійці понівечені пальці, але з кишківником серйозні проблеми — потрібне повторне хірургічне втручання. Слово «операція»  уже увійшло в лексикон дитини.

ВідеоАби розмінувати Донбас, потрібно 800 мільйонів доларів та десяток років

Міни є всюди — в полях, посадках і на морі. І саперам знадобиться не один десяток років і 800 мільйонів доларів — так порахували в уряді та міжнародних організаціях, — щоби розмінувати Донбас. Адже карт ворожих мінних полів у нас немає.

Аби розмінувати Донбас, потрібно 800 мільйонів доларів та десяток років

У лютому Софійка пішла погратися до дітей, сусідський хлопчик намагався зі знайденої залізячки змайструвати свистка, вдарив по ньому молотком – далі Софійка вже нічого не пам’ятає. Від вибуху постраждало четверо дітей, двоє лікуються й досі. Загалом за період конфлікту загинули або травми отримали майже півтори тисячі мирних жителів. Аби зменшити кількість жертв дітям поблизу лінії фронта регулярно розповідають про небезпеку та вчать не чіпати підозрілі предмети, навіть якщо вони виглядають привабливо. Провокувати дотик можуть телефон, коробка цукерок чи іграшка, але насправді це може бути тільки прикриття для вибухівки, тому головне правило: якщо ти цього не клав, не тобі його забирати.

Читайте також: Волонтери з Британії почали розміновувати Донбас

Донбас не лише понівечений війною, його земля засіяна мінами, снарядами, гранатами, обплутана тисячами розтяжок, про які вже забули й самі військові. Активна фаза конфлікту колись таки закінчиться, але міни на це не зважатимуть. На демілітаризацію територію піде щонайменше 800 мільйонів доларів. А скільки ще вбивче залізяччя забере людських життів і дитячого здоров’я – не знає наразі ніхто.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний