У Дніпрі впроваджують програму для особливих дітей “Раннє втручання”

logo

image

Программа для дітей з порушеннями розвитку «Раннє втручання» на завершальному етапі підготовки. Влітку послуга стане доступною для мешканців Дніпропетровської області. Докладніше щодо програми – у сюжеті Антона Глущенка.

З 1 червня у Дніпрі впроваджують міську програму «Раннє втручання». Семеро фахівців «Центру соціальної підтримки дітей «Довіра» допомагатимуть соціальній адаптації малечі з особливими потребами.

Тетяна Науменко, директор комунального закладу соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей «Довіра»: “Це послуга, яка надається дітям, які мають порушення розвитку або ризик виникнення таких порушень від 0 до 4 років. Саме цей вік дитини є таким, що мозок, його нейропластичність, дозволяє на ранній стадії виявлення якихось змін, надати дитині допомогу для того, щоб вона не отримала інвалідність”.

До роботи залучатимуть сімейних лікарів — після діагностування порушень розвитку у дитини, батькам пропонуватимуть звернутись до центру соціальної підтримки. Участь у програмі «Раннє втручання» буде безкоштовною.

Маргарита Бєлява, соціальний педагог комунального закладу соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей «Довіра»: “Послугу будуть надавати команда фахівців. В першу чергу – це є психолог, лікар-невролог дитячий, фізичний терапевт або ерготерапевт, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог. Безперечно, окремо з дитиною фахівці не працюють, вони працюють, ще раз підкреслюю, з усією родиною”.

Триває ремонт приміщень. Кімната для психологічної роботи з малюками вже укомплектована.

Маргарита Бєлява, соціальний педагог комунального закладу соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей «Довіра»: “Тут буде працювати команда фахівців. Безпосередньо – це психолог, для своєї роботи буде використовувати таку пісочну терапію, завдяки якої дитина зможе вивчати тварин, зможе вивчати букви, звуки і таке інше, що в першу чергу необхідне психологу для роботи. Ось, маленькі діти дуже люблять різні фігурки, шукають – це йде розвиток моторики. Треба знайти фігурку, тим самим розвивається дрібна моторика”.

Розвиток когнітивних та соціальних навичок і виховання самостійності у особливих дітей — таке на меті спеціалістів програми «Раннє втручання».

Маргарита Бєлява, соціальний педагог комунального закладу соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей «Довіра»: “Це звичайна процедура, але дітям цікаво, вони повинні потім поставити всі пазли на місце. Це, як фактор розвитку. Тим часом ми можемо проводити бесіду з батьками, з дітьми, саме тут, на ігровому полі. Похід в магазин неодноразово викликає стрес для дитини. Ми пропонуємо також в ігровій формі запровадити похід в магазин, щоб дитина приймала участь.

Тетяна Науменко, директор комунального закладу соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей «Довіра»: “Спілкуємося в такій, найбільш приближеній до домашньої обстановці, щоб дитина могла розкритися. І спостерігаємо за дитиною. Після двох годин спілкування з дитиною кожен із фахівців вже зможе зробити висновки для того, щоб надати пропозиції до планування роботи з дитиною”.

Поділитися

Категорія: Актуальные новости, Новости Днепра