У Дніпрі виховують юних волонтерів

logo

Ініціаторами стали координатори благодійної організації «Допомога Дніпра». За словами співзасновниці школи Людмили Хапатько, головна мета проекту – показати дітям, що допомагати іншим легко, а волонтерство не потребує надзвичайних зусиль.

Волонтер // Громадське радіо

Волонтер

Авторські права: 

Громадське радіо

Зібране сміття // Громадське радіо

Зібране сміття

Авторські права: 

Громадське радіо

Діти збирають сміття у лісі // Громадське радіо

Діти збирають сміття у лісі

Авторські права: 

Громадське радіо

 «Ти можеш робити все. Сьогодні можеш допомагати тваринам, завтра — прибирати територію, післязавтра піти почистити джерело, ще колись можеш допомогти бабусі, дідусеві. Головне — і самому брати участь, і показати, що це дуже просто можна зробити. Не потрібно грошей. Є будинки, старий пакет, є рукавички — вийшов, прибрав, відвіз сміття. Покажи приклад, але розкажи про це теж, тому що не всі знають», — розповідає Людмила.

Програму занять складали, спираючись на минулий досвід, адже в Дніпрі вже не перший місяць існує школа дорослих волонтерів. До липневого набору приєдналися юнаки та дівчата 12-15 років. Як розповідають самі учасники проекту, вже за декілька днів вони змогли оволодіти корисними навичками, які має кожен волонтер.

«Для мене бути волонтером — це допомагати не тільки людям, а й тваринам, природі, і робити корисні речі. Навчився я багато чому. Були уроки про основи бізнесу, розповідали про закони грошей — було дуже цікаво і корисно», — каже Антон.

«Я навчилася надавати першу медичну допомогу, навчилася працювати в команді — це головне. Дізналася, як бути лідером, як зробити власний проект і інше потроху», — додає Єва.

До волонтерства залучені діти різного віку // Громадське радіо

До волонтерства залучені діти різного віку

Авторські права: 

Громадське радіо

Заняття тривають 3 години з понеділка по п’ятницю, а на вихідних діти беруть участь у волонтерських акціях. Наприклад, прибирання сміття у парку чи практика з надання першої медичної допомоги. Батьки ініціативу підтримують та сприяють їй за межами школи.

«Прибери папірець або допоможи якомусь старому, зроби щось, що ти можеш прямо зараз. Від того, зробиш ти це чи ні, буде завтрашній день виглядати по-іншому. Я так своїм і говорю. Якщо ми почнемо з найпростішого, то діти потім це вбирають», — розповідає мати двох учасників проекту Наталя Чайковська.

На досягнутому координатори зупинятися не планують. Восени вони хочуть проводити заняття для юних волонтерів по суботах. Єдина проблема, з якою стикаються керівники школи — фінансове забезпечення. Сьогодні проект є повністю волонтерським і тримається на ініціативі батьків та небайдужих людей. Організатори сподіваються, що у майбутньому більше людей зацікавиться школою і вони зможуть урізноманітнити програму.

«Хотілося б продовжити це. У мене і у Лариси немає можливості оплатити це самим. І не у всіх батьків є можливість. Наприклад, завтра ми будемо їхати, на дорогу треба туди і назад. Знайшовся б хтось і відвіз нас, або просто купив квитки. Веди ми готові відзвітувати і фотозвітами, і чеками, і хочете, візьміть участь з нами. Чомусь люди готові вкидати в коробочки незрозуміло куди, а ось готову справу, готові діти — поки тиша», — каже Людмила Хапатько.

Якщо ви маєте змогу та бажання підтримати проект, телефонуйте 067 634 76 63 (Людмила).

Євгенія Москалець, Дніпро, «Громадське Радіо»