У Дніпрі відкрили простір для психологічної допомоги постраждалим від війни

logo

У Дніпрі створили місце об’єднання психологів, благодійних спільнот і організацій, які безкоштовно допомагатимуть постраждалим від війни.

Які проєкти планують реалізовувати, хто і за якою допомогою може звернутися до спеціалістів – про це в етері програми «Шах і мат» на телеканалі «Відкритий» розповіла ініціаторка та керівниця простору Катерина Чижик.

У Дніпрі відкрили простір для психологічної допомоги постраждалим від війни - рис. 1

У Дніпрі почав працювати психологічний простір «ПроЖИТИ». Його діяльність не обмежується тільки допомогою вразливим категоріям населення. Адже засловами фахівців, через війну потребу у підтримці психологічного та ментального здоров’я відчувають до 99,9% українців.

На сьогодні центр активно впроваджує роботу з жінками-переселенками, які можуть взяти участь у групових чи індивідуальних консультаціях з психологинями.

«Проєкт «Крила підтримки» розрахований на жінок і дівчат різних вікових категорій. Зареєструватися можуть як жінки-ВПО, так і дружини полеглих воїнів чи ті, хто чекає коханих з фронту. Працюємо такожз дівчатами-підлітками, які часто потребують дуже специфічної допомоги: адаптації у новому колективі, консультування з питань профорієнтації тощо. Вони можуть звернутися з мамами або самостійно, обрати для себе групову або індивідуальну терапію. Групи передбачають більш творчі підходи, а індивідуальні зустрічі – бесіди сам на сам з фахівчинею», – зазначає Катерина Чижик.

Уся команда психологічного простору складається із людей, які втратили на війні когось близького чирідного. Для Катерини Чижик це її чоловік. Військовий загинув у дорожньо-транспортній пригоді, повертаючись додому з полігону. Ефективно впоратися з горем допомогла саме робота з психологом, тож Катерина наголошує на важливості вчасного звернення до кваліфікованих спеціалістів:

«Навіть досить раціональні люди, і я в тому числі, у шокових станах чи кризових ситуаціях здатні робити вчинки, які у звичному житті їм зовсім не притаманні. Одним із таких явищ є втрата близькоїлюдини: у цей час ти дійсно не розумієш, куди бігти, як поводитися і що робити далі. Дуже важливо, щоб поряд був хтось, хто професіонально розуміється на таких станах – не завжди це друзі або родина, іноді це зовсім незнайомі люди. Мені б хотілося, щоб постраждалі розуміли, що їм є куди зателефонувати і до кого звернутися, що є люди, яким ваш біль не чужий. Кожна втрата і кожна така історія унікальна, але простір став для мене тим новим сенсом, який дозволив допомагати всім, хто опинився усхожих ситуаціях вже після мене».

Простір також відкритий для спільноти психологів: вони можуть безкоштовно забронювати дату і провести заходи для будь-якої категорії населення. А щочетверга там проходитимуть безкоштовні супервізії, де більш досвідчені спеціалісти ділитимуться знаннями із молодшими колегами.

Детальніше про те, як звернутися до центру за допомогою, дізнавайтеся далі у відео.

Підписуйтеся на нашТелеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.