У Дніпрі відкрили простір для дітей з Донеччини: редакція дізнавалась деталі

logo

У Дніпрі відкрили простір для дітей з Донеччини: редакція дізнавалась деталі

Заняттяз дітьми / фото Торецької МВА

В Дніпрі працює освітній центр для дітей із Торецької громади, які тимчасово перебувають у місті. Тут діти можуть відвідувати розвивальні заняття, готуватися до національного мультипредметного тесту та проводити дозвілля.

Редакція Бахмут IN.UA дізналась деталі в Догадіної Наталії, спеціаліста першої категорії міського управління освіти Торецької МВА.

Уроки та розваги для дітей різноговіку

Освітній простір приймає дітей усіх громад Донецької області — від дошкільнят до учнів 9 класу. 

Діти у нас були спочатку дошкільна ланка і початковий вік, проте вже в середині навчального року до нас приєдналася середня шкільна ланка та були проведені підготовчі заняття до НМТ.Долучаються і діти середнього віку(5-9 клас)

Догадіна Наталія // спеціаліст першої категорії міського управління освіти Торецької МВА

Для малечі проводяться розвивальні заняття з письма, математики, природознавства. Старші школярі можуть закріплювати знання з основних предметів — математики, хімії, історії тощо.

Це все відбувається у формі токшоу і вікторин, інтерактивних  ігор. Це все так відбувається ненав’язливо, коли ми повторюємо знання, що здобули протягом року, а також додаємо додаткові знання.

Догадіна Наталія // спеціаліст першої категорії міського управління освіти Торецької МВА

З дітьми працюють фахівці з початкової освіти, а також вчителі історії, англійської й української мов, математики та хімії, тож діти в евакуації можуть здобувати якісну освіту.

Місце розташування та графік роботи

Центр розташований у Дніпрі на проспекті Яворницького, 36 (кімната 20). Заняття з дітьми проводять у четвер та п’ятницю.

Ініціатива є частиною зусиль Торецької міськради зі створення безпечного освітнього середовища для дітей громадипід час вимушеного переміщення.  Окрім Дніпра та нещодавно відкритого центру в Києві, організатори планують відкривати аналогічні локації в Сорочинцях, Черкасах та Вінниці.

Читайте також:

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція (оновлено)Від 10 до 14 тисяч:яку допомогу надають усиновлювачамУкраїна розширює послугу “муніципальна няня” для ВПО та Донеччини: деталі

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фотофейк: в Авдіївці біля пам’ятника воїнам-землякам встановили знак “До росії — 0 км”

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Мережеюпоширюється інформація, що в окупованій Авдіївці навпроти пам’ятника воїнам-землякам у вигляді воєнного вертольота, нібито встановили дорожній знак “До росії —  0 км”.

Утім, — це фотофейк, світлина містить ознаки редагування.

Фейк про Авдіївку: як розпізнати фотошоп

12 червня у проросійському Telegram-каналі «шейх тамир» булиопубліковані світлини монумента воїнам-землякам в Авдіївці з нібито новим встановленим навпроти дорожнім знаком, де написано “До росії —  0 км”. Згодом цю начебто новину поширили інші пропагандистські медіаресурси, зокрема сторінки у ВК,X  (ред. — колишній Twitter), китайському сервісі мікроблогів Sina Weibo. 

Для знаходження першоджерела фотофейку миздійснилипошук двох опублікованих пропагандистами зображень через Google Lens. Результат показав, що ці світлини одночасно з’явились на згаданих проросійських медіаресурсах. Це може означати, що дані світлини могли бути розіслані, як пресреліз медіамайданчикам.

Також, за допомогою інструменту з цифрового аналізу FotoForensics, мивиявили, що світлини зазнали великої кількості редагування. Оригінальні фото повинні відображатись без яскраво виділених елементів, що різняться у порівнянні з іншими. Оскільки саме ці деталі є або додані, або видозмінені. Натомість інструмент з цифрового аналізу FotoForensics показав, що знак поміж інших об’єктів на зображеннях виокремлюється. Це свідчитьпро фотошоп.

Також показово, що знак з “нульовим кілометром” на фото розташований в одному ракурсі, хоч сам пам’ятник, своєю чергою, з різних.

Цей фотофейк створений на тлі дня росії, що відбувся 12 червня. кремль всіляко намагається показати, що окупована Авдіївка тепер нібито є частиною “вєлікой страни”. Однак, ці території в майбутньому будуть очищені від окупантів та тих, хто потурає створенню фейків, як цей.

Читайте також:

Фотофейк: Випускникам львівських шкіл видали стрічку із зображенням карти України без КримуМаніпуляція: “фінський журналіст” розповідає про вбивство ЗСУ мирногонаселення в АвдіївціФейк: Україна застосовує хімічну зброю на Донбасі та Харківщині

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ФЕЙК: вживання м’яса призводить до раку на рівні з цигарками

Колаж Бахмут IN.UA

ВInstagram шириться таргетована реклама сторінки під назвою edynaplaneta. Автори стверджують, що нібито за результатами досліджень виявлено високий рівень канцерогенів у м’ясі, що призводить до виникнення  раку. Також адміністратори  звинуватили МОЗ України в тому, що воно не попередило українців про цю небезпеку.

Втім, це не неправда. Адже МОЗ України публікувало інформацію щодо шкодидеяких видів м’яса. ВООЗ також надавало інформацію з приводу “м’ясних” досліджень, а Оксфордський університет в принципі не проводив таких наукових праць. Подробиці розповідає команда “Бахмут IN.UA”.

Чи справді м’ясо може викликати рак?

Автори зазначили, що дослідження проводили ВООЗ (що у таргетованій рекламі підписана по-російськи: “ВОЗ”) та Оксфордський університет. Востаннє Всесвітня організація охорони здоров’япублікувала дослідження щодо м’яса та чи може воно викликати рак у 2015 році.

Скриншот таргетованої реклами / Колаж Бахмут IN.UA

У документі вказано, що науковці досліджували не все м’ясо загалом, а:

червоне (яловичина, баранина, свинина, телятина й оленина);оброблене м’ясо (ферментоване, засолене, зав’ялене тощо).

Дослідники ВООЗ у документі зазначають, що оброблене м’ясо дійсно віднесли до першої категорії канцерогенних продуктів. Але є “але”: у дослідженні вказано, що щоденневживання 50 грамів обробленого м’яса підвищує ризик виникнення раку товстого кишківника збільшується на 18%. Дослідники виділяють наступні продукти, які можуть підвищити цю ймовірність: м’ясні консерви, шинка, хот-доги й т.д.

Дійсно, до списку канцерогенних продуктів входять й тютюнові вироби, але рівень вживання тютюну та обробленого м’яса не однаковий. Щодо встановлення типів раку, що виникають внаслідок вживання потенційно канцерогенних продуктів, потрібні більш детальні дослідження

Щодо червоного м’яса та раку, то, судячи з дослідження, науковці дійсно зафіксували деякий зв’язок між продуктом та захворюванням. Але дослідження проводилося на основі “обмежених” доказів, тож виникнення ракових пухлин саме від вживання червоного м’яса не підтверджене, і хвороба могла виникнути внаслідок інших чинників.

“Дослідження” Оксфордського університету

Ми здійснили пошуковийзапит у Гугл стосовно цього та не знайшли жодного дослідження від Оксфорду. Тож скоріш за все його приписали університету для підсилення довіри аудиторії щодо інформації.

МОЗ України з приводу вживання м’яса

У дописі стверджується нібито МОЗ не попередило українців про небезпеку канцерогенів  у м’ясі. Тому ми перевірили цю інформацію на офіційному сайті МОЗ України. Як виявилось, єстаття, опублікована 4 грудня 2018 року, у якій йдеться про ризики розвитку раку від зловживаннячервоного та процесованого м’яса.

Яка тематика сторінки та які ідеї вона просуває?

Сторінка позиціонує себе як екозахисний блог та порушує питання забруднення вод, шкоди від пластику і вихлопних газів, а також активно просуває ідею вегетаріанства.Ми переглянули зміст дописів: присутні гумористичний та інформаційний контент.

Однак зайшовши в коментарі, з’ясували, що адміністратори відповідають у доволі грубій формі та без будь-яких конструктивних аргументів на користь поданої ними інформації коментаторам, котрі не погоджуються з їхніми ствердженнями.

Також коментатор спитав чи є певні посилання на дослідження, щоб упевнитись у достовірності фактів про шкоду м’яса. Натомість він отримав відповідь,  у стилі “тобі ніхтонічого не винен” та “тебе у гуглі забанили?”:

Скриншот коментарів під дописом / inst:edynaplaneta

Цікаво, що і керівництво Інстаграм визнало контент сумнівним. Це може бути пов’язано з численною кількістю скарг на нього або як наслідок перевірки вмісту допису модераторами соцмережі.

Підсумовуючи, можна дійти висновку, що буквально кожен продукт може бути для когось потенційно небезпечним тією чи іншою мірою. Проте відмовитись успоживанні від усього неможливо. Не вся їжа є суто корисною, є безліч факторів,  що впливають на її користь і якість.

Та припинити їсти м’ясні продукти або продукти тваринного походження має бути свідомим вибором кожної людини. Не варто нав’язувати ідеї в такий некоректний спосіб як образи та звинувачення. Блог edynaplaneta підірвав довіру до своїх висловлювань, оскільки спекулював статусом Оксфордського університету, який не проводив подібних досліджень, та маніпулює щодо теми знекомпетентністю МОЗ України.

Читайте також:

ФЕЙК: загиблим у Тисі українцям встановили меморіалФотофейк: Випускникам львівських шкіл видали стрічку із зображенням карти України без КримуФейк: уРаді пропонують законопроєкт, що передбачає винагороду за “доноси” на ухилянтів

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація з Торецької громади до Дніпра: як записатися

На території Торецької громади продовжується обов’язкова евакуаціянаселення до більш безпечних регіонів України. Організацією займається місцева влада за підтримки благодійних організацій з Дніпра. Найближча дата […]