У Дніпрі відкрили незвичайну виставку про історію євреїв

logo

У дніпровському музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокосту в Україні» відкрили незвичайну виставку. На ній представлено планшети з роботами на надгробках, які втілюють історію життя єврейського народу.

Про це Відкритому розповіла директорка музею “Пам’ять єврейського народу та Голокосту в Україні”, кандидат історичних наук Ірина Радченко.

У Дніпрі відкрили незвичайну виставку про історію євреїв - рис. 1

Ірина Радченко

Виставка має назву «Сатанів: загублений світ давньогоєврейського цвинтаря», вона організована за підтримки Об’єднаної єврейської громади України. Автором представлених робіт виступає член команди «Україна Інкогніта» – відомий подільський краєзнавець, мандрівник і фотограф Дмитро Полюхович. У нашому музеї представлено 25 планшетів із його роботами, які він називає «витинанками». Це різьблення на давніх єврейських надгробках, особливо датованих періодом від кінця XVII та до початку ХІХ століття. Він їх оздобив та вдосконалив, прибравши зайвіелементи, що не відображали суть повністю, і представив на планшетах. Це цілі тижні кропіткої роботи автора. Елементи історичних візерунків збиралися на цвинтарі Старовинного селища Сатанів, яке називають єврейською столицею Поділля. Зупинявся автор на найбільш вартісних.

Дану виставку ми відкрили у роковини Голокосту, і багато вже відвідувачів нею зацікавились. Приємно, що серед них є й історики, професіонали, що досліджують історію євреїв. Надалі ці роботи поїдуть до Одеси іКиєва. Не виключається експонування і за межами України”, – розповідає Ірина Радченко.

Виставка у Дніпрі працюватиме до 3 березня, щосереди та щонеділі з 10:00 до 19:00.

Більше дивіться у відео:

Підписуйтеся на нашТелеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.