У Дніпрі відкрили хаб для ВПО з Донеччини: адреса

logo

У Дніпрі відкрили хаб для ВПО з Донеччини: адреса

У Дніпрі працюватиме хаб для переселенців / фото Facebook

Мешканці Торецької громади можуть скористатися послугами для переселенців у Дніпрі. Тут днями відкрили новий хаб, де будуть надавати медичну, психологічну та гуманітарну допомогу.

Про цеповідомляє Торецька міська військово-цивільна адміністрація.

Допомога переселенцям у Дніпрі

В місті Дніпрі за адресою вулиця Тиверська, 4 розпочав роботу ще один гуманітарний простір для внутрішньо переміщених осіб з Торецької громади та Донецької області.

Відомо, що тут будуть надавати медичну,психологічну та гуманітарну допомогу. У Центрі працюватиме кабінет сімейного лікаря, оглядовий кабінет, кабінет психологічної підтримки та ментального здоров’я.

Відкриття хабу в Дніпрі / фото Facebook

Крім того, для дітей та дорослих планується проводити культурні заходи та заходи, які націлені напідтримку психо-емоційного стану: арттерапія, майстер-класи.

Нагадаємо, що у Дніпрі вже понад рік працює релокований Торецький медичний хаб КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги”. Тут щодня надають допомогу вимушеним переселенцям.

У хабі можна пройти респіраторні тести на ковід, зробити електрокардіограму, виміряти цукор в крові, холестерин, вагу, зріст тощо. Також медики дають направлення на безплатну комп’ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію. Медичний хабпрацює з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00. Телефон для довідок та запису на прийом + 380 (099) 224 31 02. Адреса: місто Дніпро, проспект Слобожанський, 40А, кабінет 12.

Читайте також:

Бахмутська лікарня в Броварах: які медичні послуги можна отриматиЯк Starlink допомагаєпрацювати медикам у ТорецькуТорецьк-Дніпро: як записатися на евакуацію

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи будуть вагітні жінки ВПО отримувати виплати з 1 березня

Вагітні жінки ВПО мають право на додаткову соціальну підтримку, зокрема йдеться провиплати ВПО. Втім не всі майбутні мами отримають кошти, наприклад, якщо ви маєте на депозиті 100 тисяч гривень, то виплати вам не передбачені.

Про це повідомляє юридичний порадник ВПО.

Допомога вагітним 2024

Вагітні жінки можуть претендувати на другий шестимісячний період виплат ВПО на підставіподання заяви на призначення допомоги. Вагітна має бути отримувачем допомоги на проживання ВПО станом на лютий 2024 року, а також відповідати майновим критеріям, тобто не мати депозитів у банку на суму понад 100 тисяч гривень та не здійснювати купівлю житла, автомобіля, валюти на таку ж суму.

Крім того, жінка повинна надати листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами або довідку про непрацездатність з цієї ж причини. Зверніть увагу, що виплати ВПО продовжать як працюючим,так і непрацюючим вагітним.

Заява на продовження виплат

Щоб продовжити виплати ВПО жінка повинна звернутися з особистою заявою про продовження виплат на себе протягом лютого-березня до органу соціального захисту населення або ЦНАПу.

Читайте також:

Що потрібно знати ВПО про виплати з 1 березня: детальне поясненняГроші та гумдопомога: що можуть отримати українці вдомаХто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезонні захворювання: бахмутський лікар Сергій Старусєв розповів, як вберегтися від застуд

Сезонні захворювання / фото Бахмут IN.UA

Профілактика сезоннихзахворювань навесні має важливе значення для збереження здоров’я. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) та інших хвороб, які можуть активізуватися весною. 

Редакція Бахмут IN.UA розпитала бахмутського лікаря Сергія Старусєва про те, як вберегти своє здоров’я та запобігти захворюванням протягом весняного періоду.

Профілактика сезонних захворювань

Сергій Старусєв, сімейний лікар амбулаторії №11 у містіКиєві, розповів, що сезонні простудні захворювання супроводжують нас щороку. Вони викликані різними різновидами респіраторних вірусів та поширюються передусім в холодний період року. Лікар пояснив, що із настанням такої погоди з’являється також й ризик отримання таких хвороб, як цистити або ниркові патології.

Основне правило профілактики сезонних застуд та багатьох хвороб це слідкувати за тим, щоб ваш організм завжди був у комфортних температурних межах та не переохолоджувався.

Потрібно одягатися в погоді, уникати переохолодження, якісно, вибирати взуття. Якщо це стосується простудних захворювань, то у нас переохолодження починається через що? Або намокли ноги, або перемерзли. Все йде з ніг, і від цього ми переохолоджуємось,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Також, важливо не забувати про дотримання правил гігієни, а саме: 

мити рукиносити маску у людних місцяхприкривати рот та ніс під час кашлю і чханнянамагатися не торкатися обличчі брудними рукамиуникати контакту з хворимиСезонні хвороби негативно впливають на якість та ритм життя / фотоілюстративне

Правила профілактики сезонних вірусних хвороб також містять в собі базові поради щодо правильного збалансованого харчування, чіткого режиму сну та балансу між роботою та відпочинку. Це важливо для того, щоб не виснажувати свій організм, адже через зміну погоди, раціону та графіку життя він і так знаходиться під впливом стресу, а імунітет знижується. 

З метою профілактики респіраторних захворювань Сергій також радить спробувати технікузагартовування. Це поступове зниження температури води під час купання.  Адже таким чином людина може натренувати свій організм та його стійкість.  

Кожен вибирає як йому зручніше. Комусь зручніше зараз це почати, комусь у літній період. Найефективніша методика – робити це поступово. Тобто,знижувати температуру, допустимо, на 1 градус. Спочатку починається з теплої температури, припустимо, 38-37 градусів. А потім, наприклад, через тиждень чи два ви поступово знижуєте її на 1 градус весь час. Тобто організм загартовується шляхом поступового зниження температури. Зрозуміло, що якщо людина відразу стрибне в холодну воду і просидить там годину, нічого хорошого від цього не буде,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Як захистити дитину відсезонних хвороб

Захист дитини від вірусних захворювань та інших хвороб, які проявляються з приходом холодів, важлива частина батьківських клопотів. Лікар розповідає, що поради для дітей щодо профілактики епідемічних захворювань досить сильно схожі на ті, що існують для дорослих. В першу чергу, дитині треба добре харчуватися. Це особливо стосується продуктів, що містять вітаміни групи B, вітаміни С тощо.

Як і для дорослих, дітям потрібно підбирати якісне взуття для відповіднихпогодних умов та одяг. Проте, профілактичні заходи ГРВІ та інших захворювань не є панацеєю. Сергій розповідає, що головною порадою як для дітей, так і для дорослих є те, щоб люди не займалися самолікування при появі симптомів зараження якоюсь хворобою.

Єдине, чого я привчаю пацієнтів, щоб вони незаймалися самолікуванням, особливо якщо це стосується дітей. Краще звернутися до педіатра. Діти бувають різні, а самолікування або народні методи можуть їм зашкодити. Є, наприклад, немовлята. У новонароджених дітей імунна система практично не розвинута, тому вона залежить від материнського молока. Тобто, якщо дитина на грудному вигодовуванні, вона ще більш-менш захищена. Тому що з молоком матері дитина отримує імунітет. Фактично ця дитина залежить від матері й до цього часу її молоко захищає їївід зовнішніх факторів та інфекцій,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

Самолікування шкодить здоров’ю / фото ілюстративнеВакцинація, як основний метод профілактики

Профілактичні заходи, які описані вище можуть підтримати ваш організм та зміцнити імунітет. Втім, найбільш ефективним методом профілактики сезонних хвороб є вакцинація. 

Я рекомендую вакцинуватися. На жаль, в нашій країні вакцинація проти грипу здійснюється платно, але це дуже хороший метод захисту. Тільки треба суворо дотримуватися процедури. Адже просто так купити в аптеці вакцину і принести її до лікаря не можна, там треба дотримуватися температурного режиму,

Сергій Старусєв // сімейний лікар

В Україні така вакцина з’являється зазвичай наприкінці вересня або в жовтні. Кожен може звернутися до свого сімейного лікаря та дізнатися про наявність вакцин, які марки вакцин є в Україні, їх вартість та процедуру здійснення щеплень. 

Вакцинація є найефективнішим методом профілактики сезонних захворювань / фото ілюстративне

Крім того, не варто забувати про COVID-19, який досі існує і на який досі хворіють люди. Вакцинація відцієї хвороби в Україні безплатна. Її можна зробити у найближчому центрі вакцинації. Варто також перевіряти свій календар щеплень та дотримуватися графіка вакцинації для дітей та дорослих. Раніше ми писали про те, які щеплення потрібні людині, чому це важливо та коли їх потрібно робити.

Сергій закликає, що при виникненні перших симптомівхвороби не треба намагатися провести лікування самостійно, якщо у вас немає профільної освіти. Важливо звернутися до лікаря та отримати від нього консультацію.

Читайте також:

Здорова шкіра та красиве волосся: які вітаміни треба вживатиБіль в шиї та втома: як позбутися наслідків сидячої роботиЛайфхаки, після яких Ви перестанете боятися уколів

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм таІнстаграм!

Окупанти в Бахмуті

Російська “воєнкорка” показала шахти Бахмута

Пропагандисти зняли нове відео, у якому вони пересуваються на машинах по підземних шахтах міста Бахмута. Ролик опублікувала російська пропагандистка белла ліберман. Шахти Бахмута Бахмутські гіпсові […]