У Дніпрі відкрилася виставка робіт медіа художників україно-німецького проекту

logo

У Дніпрі відкрилася виставка робіт медіа художників україно-німецького проекту

Восьмого липня усі бажаючі змогли відвідати відкриття Міжнародної pop-up виставки медіа художників ERROR Island у Арт Центрі Квартира. 

Виставка триває у рамках кросс-культурного проекту з сучасних медіа CIVIC MEDIA LAB, її учасники — художники і дослідники з України та Молдови створили свої роботи спеціально до виставки впродовж тижня, німецькі учасники втілили свої ідеї задовго до цього заходу. 

«Дуже багато робіт — це пошуки і ідеї у початковому їх розвитку, які надалі перетворюватимуться у більш серйозні проекти. Але мені здається, що це гарна початкова заявка, яка може бути трансформована у комплексну ідею. Проект розвиватиметься, отже у учасників є час подумати над своїми ідеями і втілити їх у життя», — розповіла куратор  виставки Марія Вейц, додавши. — «Багато робіт пов’язано з проблемами міста, з громадським простором, гості заходу зможуть знайти щось для себе, тому що ми всі живемо в одному місті, проблеми в нас схожі».

«Робота була втілена за день. Це лише початок тієї інсталяції, яку я і мої колеги з «ТхТ» покажемо пізніше у Дрездені. Я у захваті від робіт на цій виставці», — поділилася одна з авторів роботи «В очікуванні втілення».

Роботи медіа-художників розмістили на трьох поверхах Центру. Серед відвідувачів були як вже досвідчені шанувальники сучасного мистецтва, так і початківці. Людям, що прийшли вперше на таку виставку, багато чого було незрозумілим. Тому експерти радять читати більше книжок про мистецтво, відвідувати виставки як у Дніпрі, так і під час мандрівок. Також на сьогодні колекції сучасного мистецтва зі всього світу доступні в інтернеті. 

Проте на деяких людей медіа роботи зовсім не справили приємного враження, як і сучасне мистецтво у цілому, в одного з відвідувачів була наступна реакція: «Це не огидно як фотовиставка голих бомжів у PinchukArtCentre, але все одно це якась дурня». 

Звісно, були й інші думки: «Сучасне мистецтво повністю сплетено з сучасною людиною, ототожнює всі її думки і емоції», «Сучасне мистецтво — це виявлення сучасної людини у світі, яка відчуває і не згодна мовчати, їй потрібно висловитися і це абсолютно вірно», «Сучасне мистецтво — це думка, що висловлюється за допомогою різноманітних засобів, але головне це думка, яка є основою, а не форма чи техніка виконання». 

Автор: Ольга СКРИЛЬ

}

«Жуйка» Дебора Астронаут

«Призма. Жорсткі монологи» Михайло Панчик

«В очікуванні втілення» ТхТ (Толкачов, Халепа, Тарасенко)

}

«Сама сутність цієї роботи, що ти можеш прийти і почати дивитися з будь-якого моменту і не зіпсувати думку про відео, тому що все зациклено», — висловився гість виставки Олександр