У Дніпрі відбудеться мистецька акція до Дня пам’яті Валер’яна Підмогильного

logo

У Дніпрі відбудеться мистецька акція до Дня пам'яті Валер'яна Підмогильного

Завтра, 12 лютого, у музеї «Літературне Придніпров’я» відбудеться традиційна літературно-мистецька акція до Дня пам’яті нашого земляка та видатного українського письменника і перекладача Валер’яна Підмогильного. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Дніпропетровський національний історичний музей.

Повідомляється, що у програмі заходу відбудуться наступні акції:

— зустріч з учасниками акції біля меморіальної дошки В. Підмогильному на будинку Літературного музею (колишньої української школи ім. І. Франка).- початок подорожі сторінками творів письменника, знайомство з міськими топосами у ранніх його оповіданнях та повісті «Третя революція» (Проспект, трамвай, готель «Асторія» тощо)- перегляд фрагменту зі стрічки відомого кіномитця Дзиги Вертова «Одинадцятий» (1928).- експрес-читання уривків з творів В. Підмогильного (учні гімназії № 130).- інтерактивна лекція «Валер’ян Підмогильний у кривих дзеркалах доби…» (І. В. Мазуренко) за участю кандитата філологічних наук, журналіста, поета К. С. Дуба.- М. Дремлюга. Лірична пісня. Фортепіано. Виконує учениця 10 класу гімназії № 130 І. Бабицька.

Валер’ян Підмогильний — один з найяскравіших представників українського розстріляного відродження. За свої погляди був розстріляний комуністами у 1937 році.

Початок заходу заплановано на 12:00.

Музей «Літературне Придніпров’я» знаходиться за адресою проспект Дмитра Яворницького, 64.

Автор: Антон МОРОЗ