У Дніпрі відбудеться фестиваль, присвячений українському хардкору

logo

У Дніпрі відбудеться фестиваль, присвячений українському хардкоруУ Дніпрі відбудеться фестиваль, присвячений українському хардкору

Фестиваль аудіовізуального мистецтва та нових медіа відбудеться в Дніпрі вперше з часу повномасштабного вторгнення, пишеУспіх in UA.

За словами директора фестивалю Андрія Палаша та співкураторки візуальної та дискусійної програми Катерини Русецької, темою восьмої «Конструкції», що триватиме з 10 по 12 листопада, обрали «Український хардкор: вивчаючи досвід низових ініціатив». Фестиваль буде зосереджений на досвіді воєнного часу та збере самоорганізовані ініціативи, що працюють на межі культури, активізму та волонтерства, повідомляєdonttakefake.com.

Початково за ідею взяли тему коріння — «чогось, що тримає нас всіх разом, має зв’язок з минулим та водночас є основою для майбутнього». Але завдяки співкуратору цьогорічної дискусійної програми Міхалу Муравському цю ідею трансформували доукраїнського хардкору — фундаменту, який утворюють різні самоорганізовані рухи.

У Дніпрі відбудеться фестиваль, присвячений українському хардкоруУ Дніпрі відбудеться фестиваль, присвячений українському хардкоруУ Дніпрі відбудеться фестиваль, присвячений українському хардкору

Вперше поняття «хардкор» вжили 1841 року, і пов’язане воно було з будівництвом. Так називали фундамент, що складається з уламків, цегли, сміття. «Це основа,зібрана з максимально різних елементів, іноді будівельних залишків, які здаються неважливими, проте саме на них виростає щось нове, міцне та надійне».

«Ця метафора зрезонувала нам у контексті українських низових ініціатив, які, на нашу думку, і є фундаментом для розвитку громадянського суспільства, До того ж вони ідеально описують тяжіння українців до децентралізації, самоорганізації і навіть анархізму певною мірою», — ділиться Андрій та Катерина.

Читайте також: У Києві стартує фестиваль високого мистецтва “КіноБукет”

З початку повномасштабної війни багато ініціатив трансформували свою діяльність. Деякі стали благодійними фондами, які вивозять людей з прифронтових територій, допомагають військовим і ВПО.

«Ми хочемо знову поговорити про колективність,познайомити між собою спільноти з різних регіонів України, які часто не мають часу або простору для такої взаємодії. Дніпро — місто тилове, волонтерське — підходить для цього, адже ми завжди були й залишаємося транзитним містом», — розповіла в пресрелізі Катерина.

Триденна програма охоплюватиме освітньо-дискусійну, музичну та мистецьку частини, а також кінопокази. Повну програму можна подивитися на сайті фестивалю.

Успіх in UA