У Дніпрі в 2021 будуть безкоштовно встановлювати лічильники газу: перелік адрес

logo

У Дніпрі в 2021 будуть безкоштовно встановлювати лічильники газу: перелік адрес

АТ «Дніпрогаз» інформує жителів Дніпра і Дніпровського району про перелік адрес, за якими в 2021 році будуть виконуватися роботи з дооснащення індивідуальними лічильниками газу, передає Дніпроград.

В 2020 році в тарифі на розподіл газу, який для «Дніпрогазу» стверджує державний регулятор (НКРЕКУ), кошти на установку індивідуальних приладів обліку не були передбачені. Станом на 1 січня 2020 на Дніпрі і Дніпровському районі не були забезпечені комерційним обліком газу 40 тисяч домоволодінь.

Адреси, за якими в 2021 році будуть продовжені роботи з дооснащення індивідуальними лічильниками газу, можна переглянути за посиланням. 

Роботи зі встановлення приладів обліку АТ «Дніпрогаз» виконує для споживачів газу повністю безкоштовно, а для виконання монтажних робіт виділяється необхідна кількість витратних матеріалів. Однак, коли крім встановлення лічильника газу в квартирі необхідно замінити застарілий пристрій (газовий кран) або підводні шланги до газових приладів, їх вартість сплачує власник газифікованих квартир.

Споживач газу також повинен забезпечити вільний доступ до газової труби. Для установки лічильника слід заздалегідь відсунути меблі, зняти навісні полки — прибрати все, що може перешкоджати проведенню монтажних робіт.

Також в 2017 році НКРЕКУ переглянула і затвердила перелік адрес багатоповерхового житлового фонду Дніпра, за якими передбачається установка загальнобудинкових приладів обліку газу. Акцентуємо увагу, що в будинках, де за рішенням Нацкомісії вже встановлений або запланований монтаж загальнобудинкового лічильника, установка індивідуальних приладів обліку здійснюватися не буде.

У разі, якщо хтось із споживачів хоче мати індивідуальний лічильник газу, він може безперешкодно встановити його на власні кошти або інші джерела фінансування, не заборонені законодавством. Тобто наявність будинкового лічильника газу не позбавляє споживача права мати індивідуальний прилад обліку.

Автор: Іван МУРАХА