У Дніпрі тролейбуси оснащують акумуляторами, аби вони змогли проїхати 20 км без контактної мережі

logo

На базі Спеціалізованої вагоноремонтної майстерні КП «Дніпровський електротранспорт» проводять оновлення тролейбуса «АКСМ 321».

Про це повідомила пресслужба Дніпровської міськради.

«Сьогодні він заїхавдо нас на капітальний ремонт. Зараз йому проводять діагностику усіх вузлів та агрегатів. Після чого ремонтники розпочнуть розборку тролейбуса та демонтаж зношених частин. Але найцікавіше — ми вперше робитимемо новий вид ремонту: встановлюватимемо потужні акумулятори, які дозволять цьому тролейбусу проїхати 20 км без контактної мережі. Раніше на цьому тролейбусі був експериментальний автономний хід до 500 метрів, але не використовувався через недосконалість технології», — розповів фахівець КП«Дніпровський електротранспорт»  Нікіта Керенцев.

Автономний хід на цьому тролейбусі був передбачений для використання у разі непередбачуваних подій на дорозі — об’їхати ДТП або дорожні роботи. Але після модернізації він може перевозити пасажирів на тих ділянках, де відсутня контактна мережа. Також це дозволить йому рухатись в умовах часткових відключень.

«Усього у Дніпрі подібних тролейбусів з малим автономним ходом 35 одиниць. Тобто, якщо нашамодернізація буде вдалою і ми отримаємо результат, то зможемо інші 34 одиниці також модернізувати і використовувати на маршрутах де це потрібно. І, звісно, варіюватимемо їх і на тролейбусному маршруті № 6. До того ж у нас є такі житлові масиви, де ще немає контактної мережі, тож завдяки такій модернізації ми зможемо пустити туди ці тролейбуси. Але все залежатиме від того, як пройде такий експеримент. Цей тролейбус капітально ремонтуватимуть приблизно два місяці, бо, окрім встановленняакумуляторів, проведуть кузовні роботи, відремонтують електрообладнання та ходову частину», — розповів заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради Олександр Лещенко.

Також на базі вагоноремонтної майстерні КП «Дніпровський електротранспорт» тривають ремонти низькопідлогових тролейбусів. «Дніпро Т203» став на ремонт у березні. Незабаром він повернеться на маршрути міста – залишилось лише фарбування кузова.

Ремонтвиконується для обох одиниць тролейбусів уперше — після 300 000 км пробігу. У майстерні роблять діагностику всіх вузлів та агрегатів, замінюють зношене електрообладнання.

У планах на 2024 рік капітально відремонтувати 41 трамвайний вагон і 15 тролейбусів.

Раніше “Особи” також повідомляли: У Дніпрі скоротять кількість громадськоготранспорту через дефіцит електроенергії.