У Дніпрі триває активне озеленення міста

logo

У Дніпрі триває активне озеленення міста

Місцева влада протягом останнього року серйозно взялася за озеленення нашого міста. Сьогодні, 17 серпня, директор КП «Міськзеленбуд» Юрій Фоменко пояснив ситуацію щодо зелених насаджень в місті Дніпро. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За словами Юрія Фоменко, близько 60% дерев у місті — вікові дерева. Строк життя дерева в умовах міста складає близько 70 років.

«Більшість дерев в Дніпрі висаджені в 50-70-ті роки минулого століття. В основному це акації, клени, тополі. Стан їх різний і не завжди задовільний. Протягом багатьох років деревами ніхто не займався, тому більшість з них — аварійні. За деревом треба доглядати під час його росту, а не згадувати про нього коли йому вже 70 років. Наразі перед нами постало завдання планомірної та виваженої заміни зелених насаджень на молоді дерева», — розповів Юрій Фоменко.

Відтак, у дворах, на проспектах та спальних районах міста фахівці омолоджують вікові дерева, аби зробити їх менш аварійними. Також поруч аварійних дерев висаджують молоді саджанці.

«Найбільш аварійні дерева — це тополі. Вони мають рихлу дпревесину, псують тротуари кореневою системою, мають пух, що викликає алергію та є легкозаймистими, сухі гілки тополі від сильного вітру падають на машини, будинки, лінії електромереж та людей. Вже зараз поруч з тополями ми висаджуємо нові деревця, і протягом 15 років плануємо замінити тополі на платанні дерева», — розповів Юрій Фоменко.

Голова громадської організації «Екологічний простір України» Лілія Богачова розповіла, що після такого як на вулиці Новокримській прибрали МАФи та незаконних торгашів, на цих місцях повисаджували молоді дерева.

«Ми звернулися за підтримкою до КП «Міськзеленбуд» аби висадити дерева правильно, не зачепивши наприклад території, де прокладені труби. Фахівці дослідили місцевість та порадили, де можна висадити молоді саджанці. Тепер там майорить справжній сквер, який за декілька років перетовриться у парк», — розповіла Лілія Богачова.

Місцева мешканка Ела Максимова розповіла, що у дворі будинку на вулиці Гончара, де вона проживає, протягом декількох років стояли три сухі дерева, які загрожували життю та здоров’ю мешканців прилеглих будівель.

«Чотири роки ми зверталися до разних інстанцій, просили допомоги та благали прибрати дерева, проте все було марно. Ніхто не реагував. Одне дерево вже лежало на будинку, ще два — сильно хиталися під час вітру, з них падали гілки прямо на машини та людей. Минулого року я звернулася через соцмережу до заступника міського голови Михайла Лисенка, вже наступного дня до мене зателефонував Юрій Фоменко та повідомив, що вислав до нас бригаду фахівців. Дерева дослідили та прибрали, не залишивши пнів. Ми дуже вдячні за допомогу, і радіємо, що дерева встигли прибрати до бурі у квітні», — зазначила Ела Максимова.

Нагадаємо, директор КП «Міськзеленбуд» розповів як вибирається дерево на обрізку та що таке глибоке омолодження.

Автор: Дарина ТВАРА