У Дніпрі судитимуть колишню курсантку правоохоронного вишу, яка видурила в дівчини гроші, видаючи себе за бійця ЗСУ

logo

У Дніпрі судитимуть колишню курсантку правоохоронного вишу, яка видурила в дівчини гроші, видаючи себе за бійця ЗСУ

Обвинувальний акт стосовно тепер вже колишньої курсантки правоохоронного вишу, яка, представляючись військовим, ошукала мешканку Дніпра на понад 800 тис. гривень, направлено до суду. Про цеповідомили у Державному бюро розслідувань.

Про викриття шахрайки ми повідомляли раніше. У 2020 році вона вступила до спеціалізованого вишу, а надругому курсі зареєструвала фейкову анкету на сайті знайомств під чоловічим ім’ям, вкравши фото зі сторінки справжньої людини в одній із соціальних мереж.

Познайомившись з іншою дівчиною, вона почала писати тій романтичні повідомлення від імені вигаданого хлопця. Потерпіла, не підозрюючи, хто насправді ховається за анкетою, дала свій номер телефону та почала активно переписуватися в месенджерах, а також періодично спілкуватися телефоном.

Для того, аби голос «залицяльника» не видавобману, курсантка в телефонних розмовах пояснювала, що у дитинстві перенесла операцію на голосових зв’язках, тому так і розмовляє.

Згодом «залицяльник» написав, що потрапив до армії та перебуває в зоні бойових дій, через що найближчим часом зустрітися наживо не вийде, але пообіцяв періодично відправляти дівчині подарунки через свою племінницю. Так званою племінницею, яка частенько приносила подарунки, виявилася сама підозрювана.

В один з моментів «боєць» повідомив, що потрапивпоблизу Бахмута під ворожий обстріл, отримав серйозне бойове поранення та почав просити гроші на операцію.

Також курсантка почала активно погрожувати потерпілій, коли та зволікала із грошима. Мовляв, на операцію «дядька» вона віддала чимало своїх заощаджень, тому борг потрібно повертати. У разі зволікань вона обіцяла чималі проблеми, адже начебто мала знайомих, які могли «вибити» ці гроші.

Потерпіла позичила у знайомих та родичів понад 800 тис. гривень та відправила їх на рахунокшахрайки.

Коли фігурантку викрили працівники ДБР, вона забрала документи із Дніпропетровського вишу та переїхала до столиці. Тут вона вступила до правоохоронної академії, щоправда, на цивільну посаду. Після повідомлення їй про підозру дівчину відрахували з навчального закладу.

Наразі колишня курсантка перебуває під вартою. Вона обвинувачується у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, та у вимаганні передачі чужого майна з погрозою насильства (ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 189 ККУкраїни).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Працівники ДБР у взаємодії з Департаментом кіберполіції завершили досудове розслідування стосовно 20-річної шахрайки, і прокурори Дніпропетровської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт.