У Дніпрі стартує виставка «Ризикуючи життям. Поляки рятують євреїв під час Голокосту»

logo

У Дніпрі стартує виставка "Ризикуючи життям. Поляки рятують євреїв під час Голокосту"

Цієї неділі, шостого травня, у Дніпрі відбудеться відкриття виставки «Ризикуючи життям. Поляки рятують євреїв під час Голокосту», на якій представлено обличчя, історії і мотивації поляків, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Виставка була створена у рамках музейного проекту «Польські Праведники – Повернення пам’яті», та базується на унікальних документальних матеріалах Праведників і євреїв, які пережили Голокост.

Поляки, що стали свідками Голокосту, пережили цей досвід у винятковий спосіб. Вони не тільки змагалися з брутальним терором німецького окупанта, але також мали протидіяти жорстокому гітлерівському винищенню своїх сусідів – євреїв. В окупованій Польщі, на відміну від інших країн Західної Європи, за допомогу євреям призначалася смертна кара. Незважаючи на це, багато поляків намагалися протистояти злу і врятувати євреїв, ризикуючи своїм життям і життям власної родини. Завдяки небайдужості тисячі польських євреїв змогли вижити. Частина рятівників була відзначена Інститутом Яд Вашем у Єрусалимі званням «Праведників народів світу».

У рамках урочистого відкриття виставки відбудеться відкрита дискусія за участі творців проекту та провідних дослідників історії Голокосту.

Захід розпочнеться о 13:00 в Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», що за адресою вул. Шолом-Алейхема, 4, 3-1 поверх. Вхід вільний.

Нагадаємо, що у Дніпрі пройшла виставка «Забута перемога: похід Петра Болбочана на Крим».

Автор: Іван МУРАХА