У Дніпрі розслідується 6 кримінальних проваджень за заявами журналістів

logo

У Дніпрі розслідується 6 кримінальних проваджень за заявами журналістів

У Дніпропетровській області поліція відкрила шість кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених стосовно журналістів. Про це представниці ІМІ повідомили в Головному слідчому управлінні ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області, передає Дніпроград.

Зокрема, по два провадження зареєстровано у Дніпрі, Марганці та Кривому Розі.  

У Кривому Розі розслідується два факти перешкоджання журналістам “Першого міського” під час зйомок наслідків ДТП. Відомості в ЄРДР внесені за ознаками статті 171 Кримінального кодексу (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). В одному із проваджень особі повідомлено про підозру. Друге провадження внесене в ЄРДР на початку вересня. Журналісти не розголошують обставин інцидентів в інтересах слідства.

У Марганці ведеться слідство за двома заявами від журналістів “СтопКору”. Обидва провадження зареєстровані за ознаками ст. 171. За інцидентом, що стався у травні, особі повідомлено про підозру. Нагадаємо, 24 травня у місті Марганці під час зйомок сюжету на знімальну групу проекту “Стоп корупція” накинувся брат місцевого депутата Олександра Бондаренка — Віталій Бондаренко, пошкодивши на відеокамері бленду.

Друге провадження відкрите за заявою журналіста “СтопКору” про погрози у вересні цього року. Нагадаємо, депутат міської ради Марганця Олександр Бондаренко психологічно тиснув та натякав на фізичну розправу журналістові “СтопКору” Володимиру Садикову.

У Дніпрі розслідується підпал авта редакторки газети “Зоря” Ксенії Зайцевої, що була відсторонена від виконання обов’язків на час службового розслідування. Провадження відкрите за ознаками статті 347-1 (Умисне пошкодження або знищення майна журналіста).

“Друге провадження у Дніпрі внесене в ЄРДР за ознаками статті 171. Заявником є особа, що займається активною публічною громадсько-політичною діяльністю. На мою думку, слідство має встановити, чи дійсно заявник є журналістом і чи пов’язаний інцидент із журналістською діяльністю та доступом до інформації”, — повідомила представниця ІМІ Зоя Красовська.

Провадження за заявою співробітниці каналу “1+1” Дар’ї Білан, яка у липні скаржилася на перешкоджання, що проявлялося у відмові кандидата у депутати від інтерв’ю, в поліції закрили. Нагадаємо, 5 липня телеканал “1+1” заявив про погрози журналістці департаменту журналістських розслідувань “Українські сенсації” Дар’ї Білан від охоронця кандидата в народні депутати на довиборах у Дніпрі Загіда Краснова. Телеканал звернувся до правоохоронців з вимогою розслідувати цей інцидент і визначитись щодо погроз на адресу репортерці.

Не повернули на повторне розслідування раніше закрите провадження, що стосувалося недопуску журналістів низки місцевих ЗМІ на виїзну сесію Дніпропетровської міської ради у грудні 2015 року. Нагадаємо, ІМІ наполягав на перегляді повноти розслідування цього інциденту під час зустрічі з представниками слідчого управління в рамках робочої групи при Адміністрації Президента щодо розслідування злочинів проти журналістів.

Як повідомляв ІМІ, станом на 10 вересня поліція скерувала до суду з початку року за результатами досудового розслідування 15 кримінальних проваджень за трьома статтями Кримінального кодексу України, якими передбачено склади злочинів, що стосуються журналістів та здійснення ними їх законної професійної діяльності.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО