У Дніпрі розробляють методику зеленої модернізації економіки

logo

У Дніпрі розробляють методику зеленої модернізації економіки

Сьогодні, 15 грудня, на тренінгу в Спейс Хабі громадські активісти ти політики окреслили перспективи зеленої модернізації економіки в умовах сучасної України. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Ми розпочинали роботу з бізнес-тренінгів, круглих столів для політиків, чиновників. Зелена економіка – це бізнес, який створює продукт, але наносить мінімальну шкоду навколишньому середовищу і має максимальний соціальний ефект. На превеликий жаль, дніпряни в середньому живуть на 3-4 роки менше, ніж жителі західних областей України. Саме тому є нагальна потреба змінювати підхід захисту екології на Дніпропетровині», — підкреслив координатор проекту, голова ГО «Зелений світ – Друг Землі».

Проект є частиною Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. У програмі три рівня: нормативне регулювання, пошук практичних рішень і популяризація. Над кожним з рівнів працює окрема робоча група.

За словами організаторів тренінгу, станом на сьогодні підготовлені спеціалісти з екологічного та енергетичного менеджменту. Вони мають надавати рекомендації підприємствам різнопланового характеру з оптимізації виробництва. Також провідні екоспеціалісти продовжують надавати рекомендації органам місцевого самоврядування з підготовки та оформлення регуляторних і підзаконних актів щодо впровадження «зелених» проектів.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА  Руслан Стрілець  аргументовано розповів, чому підприємцям варто розвивати той бізнес, котрий не шкодив би природі: «Нікопольський феросплавний завод – як один із основних забруднювачів – минулого року вклав 253 млн. грн. на установку системної очистки фільтрів. Власник цього заводу витратив стільки грошей, що вони окупляться лише через 15-20 років. Однак бізнесмен запевнив, що справа людях, котрі працюють на його підприємстві. Адже завдяки новим фільтрам вони проживуть довше, відповідно більше працюватимуть і принесуть користь виробництву».

Автор: Ліна ПАЧЕНКО