У Дніпрі розповіли про легалізацію трудових відносин і заробітної плати

logo

Дотримання роботодавцями норм чинного трудового законодавства, ліквідація прихованої зайнятості  є важливим елементом в питанні оформлення легальних трудових відносин.

В.о. начальника Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС Катерина Дебела повідомила, що роботодавці, використовуючи не задекларовану працю, грубо порушують трудове законодавство. Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Без трудового договору людина позбавлена трудових прав, соціальних гарантій (оплачувана відпустка, страхові виплати у разі хвороби, безробіття), гідної пенсії та її перерахунку.

Працівники Дніпропетровського управління Офісу великих платників здійснюють заходи щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

За 9 місяців 2018 року великі підприємства, які обслуговуються у Дніпропетровському управлінні, сплатили до місцевого бюджету 3119,4 млн. гривень, що на 523,7 мільйонів гривень або на 20,2  відсотків більше від показників відповідного періоду минулого року. Найбільш вагомим джерелом наповнення міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб. З початку року представники великого бізнесу сплатили 1282,3 мільйонів гривень цього податку. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 6,5 мільярдів гривень. Це на 1,6 мільярдів гривень або на 33% більше ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у вересні 2018 року Дніпропетровським управлінням Офісу великих платників було забезпечено 0,8 мільярдів гривень єдиного внеску. Порівняно з серпнем 2017 року цей показник зріс на 0,2 мільярда гривень  або на 40%. Нагадаємо, що за 2017 рік забезпечено надходження ЄСВ на рівні 6,6 мільярдів гривень, що на 1,0 мільярд гривень млрд. грн. більше, ніж у 2016 році.

Фахівці входять до складу робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади. Такі групи здійснюють обстеження  суб’єктів господарювання щодо дотримання норм трудового законодавства, оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.

Катерина Дебела повідомила про переваги легальної зайнятості та ризики отримання заробітної плати у «конвертах» як для працівників, так і для роботодавців. Ухилення від сплати податків шляхом використання нелегальної найманої праці, підлягає фінансовій, адміністративній та кримінальній відповідальності. Штраф за фактичний допуск  працівника до роботи без оформлення трудового договору складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (частина 2 статті 265 Кодекса законів про працю України).

З метою уникнення непорозумінь з Державною фіскальною службою, пропонуємо роботодавцям не чекати проведення перевірок, працювати в правовому полі – дотримуватися законодавства про працю.

Поделиться ссылкой: