У Дніпрі розповіли про дієвий метод знищення карантинних рослин

logo

У Дніпрі розповіли про дієвий метод знищення карантинних рослин

Сьогодні, 3 листопада, під час прес-конференції провідні екологи міста розповіли про дієву методику знищення карантинних рослин у місті, інформує Дніпроград.

Карантинні рослини засмічують ґрунт, забирають поживні речовини у культурних рослин. Один з найпопулярніших видів карантинної рослини на Дніпропетровщині є амброзія, яка не тільки шкідлива для землі, а й для людини — її пилок викликає у людей підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і навіть може викликати набряк легенів.

«Головною особливістю викорінення карантинних рослин є комплексний підхід. Поетапно, застосовуючи різні методи боротьби з алергенними рослинами — механічний (покіс), хімічний (обробка амброзії спецпрепаратом), фітоценотичний (засівання новими травами)», — зазначив завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» Григорій Шматков. 

Фахівці зазначають, що у місті останні роки почали вести активну боротьбу з амброзією, використовуючи лише покіс та метод витіснення рослини. Проте цього недостатньо.

«Амброзії стало менше, застосування механічного методу боротьби з карантинними рослинами приносить результати. Але місту необхідна програма по боротьбі з карантинними рослинами, яка буде складена вузькопрофільними фахівцями. Також залишаються питання по приватному сектору, безхазяйним територіям і покинутим будівництвах. Не всі містяни стежать за прилеглими до їхніх домівок ділянками», — розповів доктор біологічних наук, головний науковий співробітник Інституту проблем природокористування та екології НАН України Олексій Міхєєв.

На думку екологів важливим завданням на наступний рік має стати освоєння усіх методів боротьби. У комплексі вони дадуть ще більші результати.

Нагадаємо, в наступному році у Дніпрі планують прийняти прогрему щодо зелених насаджень, зокрема й знищення амброзії.

Автор: Дарина ТВАРА