У Дніпрі розповіли подробиці порятунку коней на Орловщині

logo

У Дніпрі розповіли подробиці порятунку коней на Орловщині

Сьогодні, 16 січня, на прес-конференції у медіа-центрі Zabeba.li активісти розповіли деталі порятунку коней, яких морили голодом у приватній стайні на Орловщині. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Через соцмережі до мене звернувся заступник директора школи з кінного спорту Володимир Корчевський. Він розповів моторошну історію жахливого поводження з тваринами та попросив допомоги. Ми вирішили будь-яким чином врятувати коней, які просто помирали», — розповіла юрист та правозахисник Олександра Царенко.

Вже наступного дня зоозахисниками та волонтерами було вирішено поїхати до стайні та перевірити стан тварин.

«Ми приїхали до місця, де перебували коні, звичайно, усі ворота та двері були зачинені – нас чекали, тому підготувалися. Оглядаючи територію ми знайшли рештки мертвої тварини – череп коня, кров та шкіру», — розповіла Олександра Царенко.

Керуючись 89 статтею Кримінального Кодексу України – жорстоке поводження з тваринами, разом з заступником начальника Новомосковської поліції активісти проробили операцію по порятунку тварин.

Під час порятунку тварин, зоозахисників та волонтерів декілька разів зачиняли у стайні. Втім, трьох коней вдалося вивезти до кінної школи у Дніпрі.

«Зазначимо, що спочатку у стайні було п’ять коней, коли ми приїхали, залишилося вже чотири. Один вмер, іншого невідомі забрали без пояснення причин», — розповіла Царенко.

Директор кінно-спортивної ДЮСШ олімпійського резерву Павло Касьянов розповів, що бачив як попри виснаженість коней, які були на межі смерті, тварини продовжували працювати.

«Ці нещасні істоти весь час катали гостей стайні, розважали дітлахів. Це жахлива ситуація. Вони спали на голому бетоні. Навіть якщо немає грошей на їжу для коней, не можна так до останнього на ними знущатися. Це не випадковість, це свідомий злочин, який вартий покарання», — наголосив Павло Касьянов.

Власник конюшні так і не зміг надати документи на право власності на тварин. Активісти написали заяву до поліції і були опитані у якості свідків. Шкуродерам загрожує кримінальне покарання.

Сьогодні коні знаходяться у Дніпровській кінно-спортивній школі олімпійського резерву, тварин опікують, доглядають та лікують.

«Щодо майбутнього тварин поки рано говорити, вони знаходяться у жалюгідному стані, проте ми зробимо все аби бідолах «встали на ноги», — наголосив директор кінної школи.

Автор: Дарина ТВАРА