У Дніпрі розпочався перший етап програми «Бюджет участі»

logo

У Дніпрі стартував перший етап міської програми “Бюджет участі”. Вона об’єднує проєкти містян, які можуть отримати фінансування з бюджету. Переможців визначають за допомогою конкурсу.

З 432 проєктів поданих цьогоріч, на комісії розглянули 250. На сайті «Бюджету участі» зазначено, що нині відхилили 36 проєктів. Кореспонденти Суспільного поспілкувались з авторами проєктів та дізнались, чому на їхню думку вони не пройшли відбір.

Контейнер для компосту Ольга Брильова зібрала власноруч, в ньому — опале листя, скошена трава та органічні відходи. Компостер Ольга встановила на території одного з ОСББ. В ньому немає запаху, відходи на добриво переробляють спеціальні хробаки, яких замовляли через інтернет. Проєкт зі встановлення таких “компостерів” у рамках програми «Бюджет участі» відхилили. Також відхилили проєкт зі встановлення спеціальних ящиків для збору гілок для подрібнення.

«Я так розумію, що підтримки не отримують проєкти, які потребують якоїсь подальшої підтримки, тобто коли хтось хоче собі у двір чи суспільний простір якийсь об’єкт благоустрою, дитячий майданчик, спортивний майданчик, то це просто. Його побудувати, вже є фірми, з якими працює міськрада, їх найняли, вони побудували цей майданчик, і можна про нього забути», — говорить авторка відхиленого проєкту «Бюджету участі» Ольга Брильова.

Також відхилили проєкт створення вейкпарку у Кадацькому районі. Це канатна дорога, яка замість катера буксирує людину по воді на борді або лижах. Валерій Господинько, автор проєкту, каже: такий парк сам би себе утримував через прокат вейкбордів, але проєкт відхилили.

«Настала моя черга. Подивились та сказали, що він не підходить по критеріях, чи по категоріях, і що нам потрібно звернутися у міністерство спорту із цим проєктом, в інші служби», — говорить автор відхиленого проєкту «Бюджету участі» Валерій Господинько.

Директорка департаменту інноваційного розвитку міськради Юлія Павлюк каже: рішення ухвалює експертна комісія, до якої входять представники громадськості та органів виконавчої влади.

«Такі проєкти, які не відповідають нормам чинного законодавства, або не є повноваженнями міської ради, або не відповідають нормам положення про «Бюджет участі», на жаль, не допускаються до голосування, бо їх надалі міська рада не зможе реалізувати в рамках своїх повноважень. Ці проєкти повинні бути реалізовані у визначений термін, це бюджетний рік, вони не можуть бути великими. Ці проєкти не можуть передбачати або встановлення, або створення нових закладів», — говорить директорка департаменту інноваційного розвитку міськради Дніпра Юлія Павлюк.

За словами Юлії Павлюк, до 18 жовтня остаточно визначать проєкти, які допустять до голосування.

У Дніпрі розпочався перший етап програми "Бюджет участі"Фото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі розпочався перший етап програми «Бюджет участі»

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро